EDIT 14. 9.: Z důvodu potvrzeného výskytu onemocnění COVID-19 u jednoho dítěte je na základě pokynů hygieny v karanténě do pátku 18. 9. (10 dní od posledního kontaktu s daným žákem) jedna třída prvního stupně, probíhá výuka na dálku.

EDIT 4. 9.: Pozitivní test na COVID – 19 byl potvrzen u pracovníka školní družiny v budově Strossmayerovo náměstí 4. Z důvodu preventivní karantény dalších pracovníků bude školní družina v souladu s pokyny Hygienické stanice hl. m. Prahy do 11. 9. uzavřena. S ohledem na přísná hygienická pravidla nastavená ve škole od 1. 9. se žádná přijatá karanténní opatření nedotýkají dětí. Více informací najdete na stránkách školy.

31. 8.: Informujeme rodiče dětí ze ZŠ Strossmayerovo náměstí, že u jednoho ze zaměstnanců školy byl potvrzen pozitivní test na COVID-19. V důsledku toho bylo Hygienickou stanicí hl. m. Prahy devíti dalším zaměstnancům školy nařízeno testování a preventivní karanténa 14 dní. ZŠ Strossmayerovo náměstí zajistí svůj provoz od 1. 9. za přísných hygienických opatření, která budou v platnosti minimálně do 11. 9.

Přijatá opatření jsou platná pro budovu Strossmayerovo náměstí i detašovaná pracoviště Letohradská a U Uranie.

Hlavní přijatá opatření

• Ve všech budovách budou žáci nosit roušky po celou dobu pobytu (žáci musí mít s sebou 2 roušky a sáček na jejich odkládání).
  • Žáci zůstávají ve svých třídách a skupinách i při provozu školní družiny.
  • Rodiče nevstupují do vnitřních prostor budovy dále než do vstupního vestibulu v přízemí školy. I zde používají roušky a dodržují sociální distanc.
  • V prvním týdnu bude výuka zkrácena
  • Čas oběda jednotlivých tříd bude stanoven tak, aby se snížilo setkávání jednotlivých tříd.
  • Probíhá zvýšená frekvence úklidu školy dezinfekčními prostředky a jsou nastavena přísná pravidla osobní hygieny.
  • Při zvýšení počtu zaměstnanců v karanténě bude škola muset přistoupit k omezenému provozu některých tříd, v takovém případě by pro tyto třídy bylo nastaveno distanční vzdělávání. V danou chvíli jsou tomuto opatření nejblíže třídy 2. stupně v budově Strossmayerovo náměstí.
  • Podrobná opatření a informace o upraveném režimu školy najdete na webu školy.

Velice nás mrzí tyto komplikace před začátkem školního roku. Pevně věříme, že se situaci podaří brzy zvládnout a škola bude opět moci fungovat v běžném režimu.

Děkujeme za pochopení a trpělivost během trvání uvedených opatření.