archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Z jakých důvodů je klimatická změna unikátní příležitostí k vytvoření bezpečnějšího, zdravějšího a spravedlivějšího světa? A co můžeme společně i každý sám za sebe udělat pro ochranu životního prostředí? Zveme vás na besedu s Petrem Danišem, autorem knihy Klima je příležitost, která proběhne 25. května 2023 od 18 do 20 hodin v Dobrovolnickém centru Agora 7.

Hodně se píše o příčinách změny klimatu, o jejích dopadech a rizicích. Petr Daniš se proto rozhodl napsat knihu o tom, jaká jsou její řešení a proč může být budoucnost mnohem lepší, než si většina z nás myslí. Beseda bude zaměřena na to, v jakém stavu je naše planeta a co nás čeká v oblastech jako doprava, energetika, jídlo, byznys nebo vzdělávání. Přijďte si udělat vlastní názor na změnu klimatu, seznámit se s fakty, vyvrátit některé mýty a poslechnout si pozitivní příběhy adaptace, které již probíhají kolem nás.

Petr Daniš patří mezi přední české odborníky na environmentální vzdělávání. Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda sítě ekologické výchovy Pavučina. Vedl pracovní skupinu pro klimatické vzdělávání Rady vlády pro udržitelný rozvoj, se kterou vytvořil publikaci Klima se mění – a co my? Se svou ženou napsal knihu Svobodná hra. S TEREZOU získal 1. místo v Cenách SDGs 2021 za program Ekoškola a cenu za přínos českému vzdělávání Eduína 2017 s projektem Učíme se venku.


Beseda proběhne 25. května od 18 do 20 hodinDobrovolnickém centru Agora 7.

Vstup na besedu je zdarmarezervujte si prosím místo, aby jich organizátoři připravili dostatek. Nejlépe přes přihlašovací formulář na webových stránkách akce nebo napište e-mail na vojta.rybar@agora7.cz.

Pokud máte dotazy, kontaktujte prosím organizátora:
Vojta Rybář
vojta.rybar@agora7.cz
603 229 777


Odkaz na událost na webu.
Odkaz na FB událost.