Na Strossmayerovo náměstí se vrací Pražské židle & stolky. Posezení pro veřejnost se letos poprvé objevuje také na Ortenově náměstí.

Praha 7 se v loňském roce připojila k celopražskému projektu Pražské židle & stolky, který zapůjčuje posezení do veřejného prostoru. Projekt byl zahájen v roce 2016, na nejrůznějších místech v Praze již byly umístěny stovky stolů a tisíce židlí. Oproti klasickým lavičkám se pražské židle liší nejen stolkem, ale i možností s nimi v prostoru hýbat. Nabízejí tak kupříkladu posezení ve větší skupině, práce na počítači či pohodlné obědvání. Důležitá je také spolupráce s lokálními partnery, spolky, organizacemi, městskými částmi i jednotlivci, kteří se o mobiliář denně starají a zabezpečují jej noc.

Na Strossmayerově náměstí jsou opět k dispozici 4 stolky a 16 židlí. Stejný počet byl umístěn také do východního cípu Ortenova náměstí. Stolky a židle budou na obou místech k dispozici přibližně do října.

Projekt Pražské židle & stolky řídí IPR Praha (Kancelář veřejného prostoru) ve spolupráci s Trade Center Praha a.s. a Odborem hospodaření s majetkem MHMP.