S hlubokým zármutkem oznamujeme, že při autonehodě tragicky zahynula novinářka a šéfredaktorka měsíčníku Hobulet Klára Janicki. Na budově radnice Prahy 7 byla ve vzpomínce na oblíbenou kolegyni vyvěšena černá smuteční vlajka. Městská část Praha 7 vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Klára Janicki vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze – obor mezinárodní politika a diplomacie a ekonomická žurnalistika. Sedm let spolupracovala s redakcí Českého rozhlasu 6, kde moderovala pořady Hovory o Evropě, Člověk a trh a Politická literatura na českých pultech.

V letech 2011-2014 pobývala ve Velké Británii, odkud přispívala do časopisu Ekonom. Podílela se také na projektu orální historie Mandeville Legacy Project, věnovanému paralympijskému hnutí. Od roku 2014 připravovala na okruhu Českého rozhlasu Plus pořad Trendy. Od roku 2015 připravovala na pozici šéfredaktorky radniční měsíčník Hobulet.

Pod jejím vedením prošel Hobulet výraznou grafickou i obsahovou proměnou a získal si mnoho spokojených čtenářů. Z informační tiskoviny městské části se stal poutavý a uznávaný časopis, který kromě informací o dění ve čtvrti přinášel zajímavé příběhy lidí, kteří tu žijí či pracují.

Klára Janicki ráda věnovala svůj čas rodině, přátelům a výletům do přírody. V Klárce odešla skvělá kolegyně a velmi zodpovědná, pracovitá a empatická osobnost.