Technická správa komunikací provede doplňující zatěžovací zkoušku inundačního mostu X656 v ulici Libeňský most, který je součástí Libeňského soumostí. Z tohoto důvodu bude v pátek v noci 17. července 2020, od 22:00 hodin do soboty 18. července 2020, do 8:00 hodin přerušen tramvajový provoz a bude zde zavedena náhradní autobusová doprava. Omezení se nedotkne individuální automobilové dopravy, cyklistické dopravy a pohybu pěších přes hlavní Libeňský most přes Vltavu.

Zatěžovací zkoušku provádíme v rámci přípravných prací k veřejné zakázce na celkovou rekonstrukci Libeňského mostu, kterou během dvou měsíců vypíšeme. Potřebujeme k ní znát co nejpřesnější informace o stavu mostu. Ty budou sloužit jako podklad pro potenciálního zhotovitele, který výsledkům diagnostiky přizpůsobí rekonstrukci. Je to podobný princip jako u geologického průzkumu metra D, kde potřebujeme mít jasně zmapované, co přesně nás pod zemí čeká,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

Omezení tramvajové dopravy:

Od 17. 7. 2020, 22:00 hodin do 18. 7. 2020, 8:00 hodin dojde k přerušení tramvajového provozu od kolejové křižovatky dolní Palmovka (Zenklova x Na Žertvách) po křižovatku Dělnická x Komunardů v obou směrech.

Odklon se týká trasy linek č. 1, 6, 14, 25, 31, 94. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X1 v trase Palmovka – Dělnická – Palmovka, polookružně a X94 na trase Palmovka – Nádraží Holešovice – Strossmayerovo náměstí.

Změny ve vedení tramvajových linek naleznete na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.