Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7 dne 12. 11. 2018 bylo zvoleno vedení sedmé městské části pro volební období 2018 – 2022. Pokračovat bude spolupráce vítěze voleb hnutí PRAHA 7 SOBĚ s koalicí Pirátů a Zelených. Post starosty sedmé městské části obhájil Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

„PRAHA 7 SOBĚ získala podpisy od občanů Prahy 7 a ve volbách pak naši čtyřletou práci ocenilo svým hlasem 55 % voličů. Naši sousedé nám tak dali jasný signál, že chtějí, aby pokračovala proměna Prahy 7 v řádně spravovanou, udržovanou, přátelskou a solidární čtvrť. Rádi navazujeme na dobře fungující spolupráci s Piráty a Zelenými. Budeme i nadále dělat vše pro to, aby byla Praha 7 nelepším místem pro život,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

„Těším se na pokračování spolupráce v radě i zastupitelstvu. V uplynulých čtyřech letech jsme společně udělali velký kus práce. Máme na čem stavět. Chceme fungující městskou část, čisté ulice, opravené chodníky, klidnou a bezpečnou dopravu a moderní a otevřený úřad,“ doplnil radní Prahy 7 Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7).

Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání rozhodli, že Rada MČ Praha 7 bude devítičlenná. Do funkce místostarostů byli za PRAHU 7 SOBĚ zvoleni Kamil Vavřinec Mareš, Hana Třeštíková, Lenka Burgerová a Pavel Zelenka. Hana Třeštíková a Pavel Zelenka budou svou funkci vykonávat jako neuvolnění členové rady.

Radními se stali Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7) a za PRAHU 7 SOBĚ Jakob Hurrle, Hana Šišková a Jiří Knitl.

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedkyní Výboru pro školství, zdravotnictví a sociální věci se stala Marcela Kravciv Janečková (PRAHA 7 SOBĚ), předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) a neuvolněným předsedou Finančního výboru se stal Michal Hašek (ANO 2011).

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský