Po komplexní rekonstrukci se otevírá hřiště v areálu ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Veřejnost zde může zdarma využít nová sportoviště od pondělí do pátku, v čase od 14:00 do 20:00 hodin.

„O zpřístupnění hřiště základní školy T. G. Masaryka na Ortenově náměstí veřejnosti se v roce 2015 zasadili místní obyvatelé a spolek Dolní Holešovice. Hřiště nyní prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Lidé si mohou přijít zahrát basketbal, házenou, fotbal nebo si zaběhat. Otevíráme školní hřiště veřejnosti v době, kdy je školy nevyužívají, a umožňujeme sportování v centru města,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Na nově zrekonstruovaném sportovišti se návštěvníci mohou těšit na běžecký ovál, víceúčelové hřiště na volejbal, basketbal či nohejbal, hřiště s umělým povrchem na fotbal, házenou, frisbee, softball apod. K dispozici jsou také dva cvičné basketbalové koše, dva stoly na stolní tenis či dva posilovací stroje pro nabrání fyzičky.

Rekonstrukcí prošlo i zázemí uvnitř školy, kde jsou šatny, toalety a připravují se také sprchy. Sportovní náčiní (míče, pálky, hokejky atd.) jsou k zapůjčení u správce. K oddechu a příjemnému posezení slouží židle se stolky.

„Během léta bude hřiště fungovat ve zkušebním režimu. Do ostrého provozu jej pustíme v září na začátku nového školního roku. Máme zájem, aby hřiště co nejlépe sloužilo škole i široké veřejnosti. Proto budeme s vedením školy během prázdnin ladit režim jeho fungování. Uvítáme postřehy a připomínky návštěvníků, které budou moci zanechat přímo na místě v knize přání,“ doplnila radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.