archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Aktualizováno 24. 4.: Povodňová bdělost ukončena, přijatá opatření se ruší. Provoz přívozů postupně obnovován. Více ZDE.

Aktualizováno 20. 4.: Hladina Vltavy v Praze je stále řízeně udržována na 1. stupni povodňové aktivity, výstraha povodňová bdělost prodloužena do úterý 25. 4. do 12 hodin. Od 13 hodin umožněn běžný provoz náplavek. Přívozy zůstávají mimo provoz.

Aktualizováno 18. 4.: Řízená manipulace na VD Vrané pokračuje, hladina na dolním toku Vltavy v profilu Praha-Chuchle se bude udržovat na na 1. stupni povodňové aktivity dle předpokladu do čtvrtka 20. 4., 11 hodin. 

V důsledku řízené manipulace na VD Vrané je v neděli 16. 4. od cca 22. hodiny na dolním toku Vltavy v profilu Praha-Chuchle očekáváno dosažení 1. stupně povodňové aktivity. Výstraha je vydána do úterý 18. 4. do 11 hodin.

Z důvodu vysokého průtoku vody do odvolání nejezdí přívoz HolKa.

V důsledku řízené manipulace na Vltavské kaskádě se 16. 4. uzavírá Čertovka a od 19 hodin bude docházet k uzavření náplavek v Praze 1, 2 a 5. Zastaven bude také provoz přívozů P1, P2, P6 a Vyšehrad. Z důvodu garantovaného maxima 550 m/s nebude probíhat výstavba protipovodňových opatření.