„Minimálně dva roky bez jakéhokoli mostu mezi Holešovicemi a Libní, to bude výsledek zboření Libeňského mostu, který předkládá náměstek Dolínek! Správný a pro Pražany přijatelný postup musí být jiný, nejprve stavba provizorního mostu a pak teprve rekonstrukce či architektonická soutěž na nový most. A to ani neberu v potaz, že navrhovaný nový most je bezdůvodně širší, na starých základech a pilířích a je hrozně ošklivý protože neprošel žádnou architektonickou soutěží, “  varuje starosta Prahy 7 a kandidát na primátora hlavního města Jan Čižinský.

Rada hl. m. Prahy v úterý 24. 4. schválila návrh pana náměstka Petra Dolínka na zboření Libeňského mostu podle dříve připraveného stavebního povolení. Pan náměstek Dolínek argumentuje tím, že toto řešení je nejrychlejší. Jenže projekt nepočítá s žádným provizorním mostem. Počítá pouze s provizoriem pro kabely, které nyní mostem vedou. Projekt neobsahuje žádnou dočasnou variantu ani pro pěší a ani pro veřejnou dopravu.

„Všichni jsme si vyzkoušeli v zimě, jak celé Praze zkomplikovalo život měsíční uzavření mostu. Nyní by Praha měla být minimálně dva roky bez jakéhokoli spojení mezi Holešovicemi a Libní. „Pan náměstek zcela zaspal s přípravou provizorního mostu.  Provizorní most v projektu vůbec není  a proto nechápu ty, kteří jsou připraveni pro něco takového hlasovat,“  říká Čižinský a dodává: „Součástí řešení musí být provizorní most“.

O osudu Libeňského mostu definitivně rozhodně Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém zasedání 26. 4.