Jste aktivní senior/ka, hledáte smysluplné využití volného času nebo vídáte svá vnoučata jen zřídka a rádi byste byli užiteční? Jste rodiče a bydlí prarodiče vašich dětí daleko a uvítali byste občas hlídání? Dejte o sobě vědět zde na internetových stránkách MČ Praha 7 nebo na nástěnce projektu Babička a dědeček ze sousedství, kterou naleznete v Informačním centru Prahy 7 (Milady Horákové 2). Konkrétní podmínky spolupráce rodin a seniorů jsou zcela na domluvě zúčastněných stran.


Naším cílem je nabídnout prostor pro kontakty se zaměřením na hlídání dětí a sousedské propojení občanů Prahy 7, které by mohlo pomoci jak rodinám s dětmi, tak i ženám a mužům zralého věku, tedy oběma stranám, a podpořit mezigenerační soužití. Rádi bychom tak pomohli rodinám, které nemají nebo jen zřídkakdy vidí vlastní prarodiče, k propojení s aktivními seniorkami a seniory z Prahy 7, kteří se naopak mohou cítit osaměle a chtěli by své životní zkušenosti předat dalším generacím. Rodičům toto hlídání umožní snadnější návrat do pracovního procesu.

Vztah mezi rodinou a náhradní babičkou nebo dědečkem je již na svobodné domluvě obou stran. Měl by fungovat na principu přátelského vztahu a případně může být upraven i na základě samostatné občanskoprávní smlouvy uzavřené mezi rodinou a náhradní babičkou/dědečkem dle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění.

Registrační formulář projektu babička a dědeček ze sousedství (KLIKNĚTE ZDE)


Babička a dědeček hledající rodinu

jméno a příjmení kontakt nabízím

Rodina hledající babičku nebo dědečka

jméno
a příjmení
kontakt mám zájem
Kristýna Kristyn1@seznam.cz Máme zájem o setkávání se s aktivní babičkou nebo dědečkem, případně manželským párem, který by nám mohl občasně výpomoci s hlídáním.
Adéla 702 041 578 Babičku či dědu pro občasné čtení pohádek či sledování pohádek a filmů v TV. Dcera má dětskou mozkovou obrnu, nechodí, tudíž vše probíhá jen v sedě nebo v leže 🙂 Je komunikativní a miluje společnost.
Alice
Čepeláková
alice.cepelakova@gmail.com Hledám příležitostné hlídání, vyzvedávání dětí ze školky/školy.
Barbora 776 496 889 Kluk 3,5 let, rád čte s rodiči knížky, tvoří, chodí na hřiště, sbírá kaštany a listy, vymýšlí, učí mladšího bráchu chodit. Najde holešovickou babičku či dědečka? 🙂
Kateřina
Ďuranová
k.ruzickova@outlook.com
602 121 016
Jsme mladá rodina z Veletržní. Máme 2 kluky, 4,5 a 1 rok a kocoura. Starší syn chodí do školky. Rodiče mají společný koníček, a proto občas potřebujeme pohlídat děti. Maminka pomalu pracuje na návratu do zaměstnání a potřebuje občas chvíli na svoje aktivity. Prarodiče máme aktivní, ale jedna babička ještě pracuje a obě jsou daleko. Náhradní babičku nebo dědečka bychom ocenili některý všední den dopoledne pro mladšího. A pak nárazově podle potřeby pro oba kluky.
Aleksandra 608066165 Mám syna 6 let, chtěla bych najít někoho, kdo bude mít čas vyzvedávat dítě ze ŽS Tusarova (po, st a pá v 15:40) a doprovázet na box v Dělnické ulici. Cesta celkem trvá 15 minut.
Lenka Kozáková 731952822

Jsme rodina bydlící u Strossmayerova náměstí. Máme dvě děti – 3 roky a 9 měsíců, a moc rádi bychom se poznali s někým, s kým bychom mohli číst, zpívat, malovat nebo cokoliv, o co by se s námi někdo rád podělil. Rádi se seznámíme a mnohé se naučíme. Pořád někde běháme, tak i případnou možnost pohlídání ráda využiji, samozřejmě výměnou například za nákup, bábovku nebo cokoliv by se hodilo…

Sonia Bogarová 724013532

Jsem samoživitelka a žiju se svým 7 letým synem v Holešovicích a hledáme někoho, kdo by pomohl vyzvednout malého a bezpečně dovést ze školy nebo ho doma pohlídal, když potřebuji nutně na chvíli odejít.

Radim Dohnal radimdohnal@gmail.com

Máme jednoho syna 6 let a jedinou babičku více než hodinu daleko a už také nemá moc sil. Hledáme někoho na občasné vyzvednutí ze školky u Anděla nebo hlídání večer, pokud chceme jít mezi lidi. Rádi oplatíme naším časem.

Tereza 739033904

Dobrý den, hledáme pravidelnou každotýdenní výpomoc s vyzvedáváním naší dcerky ze skupinky ve 12.30 a následným pohlídáním alespoň na 2–3 hodiny.

Veronika 605240574
veronika.bozingova@gmail.com 

Je mi 3,5 let. Bydlím jen s mámou v Praze 7. Hledám babičku, která by si se mnou ráda odpoledne hrála u nás doma anebo venku na písku. Je se mnou veliká sranda, máma někdy potřebuje vyrazit do galerie na výstavu nebo na pracovní schůzku. Budu moc rád, když se mi nějaká milá babička ozve.

Renata Leová 722680770
Renata.Vuova@seznam.cz

Hledám babičku pro holky dvojčata 10let, která by nás provázela Prahou. Babička a děda už nám zemřeli.

Adéla 721840703

S malým synem hledáme společnost babičky nebo dědečka, kteří nám v Praze chybí. Naši rodinu tvoříme jen my dva.
Je pro mě důležité zprostředkovat kontakt se starší generací. Těšíme se na případné shledání!

Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor kultury a sportu
U Průhonu 1338/38
Praha 7

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
7.30–12.00
13.00–18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání

Philippová Kristýna, Bc., DiS.

referentka
dveře 7.01
tel. +420220144014
gsm. +420603574459
PhilippovaK@praha7.cz