Rekonstrukce Vodárenská věže na Letné získala ocenění Národního památkového ústavu v soutěži Patrimonium pro futuro, která se zaměřuje na zásluhy a pozitivní příklady v oblasti památkové péče.

Cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro zhodnocuje a vyzdvihuje, co se v oblasti památkové péče podařilo, a oceňuje ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili. V letošním roce památkáři nominovali dvacet čtyři pozitivních počinů z oblasti památkové péče.

Městská část Praha 7 získala zvláštní ocenění ředitelky Národního památkového ústavu za kompletní obnovu Vodárenské věže v ulici Na Výšinách. Ocenění převzal na slavnostním vyhlášení ve středu 2. 10. 2019 starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Vodárenská věž po zdařilé rekonstrukci již obdržela několik zajímavých ocenění. Hned dvakrát uspěla v loňském ročníku soutěže Stavba roku, kde si odnesla Cenu poroty a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR. Letos v dubnu pak své úspěchy doplnila vítězstvím v soutěži Interiér roku.

Připomeňte si, jak šel čas při s Vodárenskou věží unikátním sestřihem 81 637 fotografií pořízených během rekonstrukce.