Rekonstrukce Vodárenské věže Na Výšinách byla hned dvakrát oceněná v soutěži Stavba roku 2018. Renovace významné letenské památky si odnesla Cenu poroty a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR.

Rekonstrukci Vodárenské věže v ulici Na Výšinách realizovala MČ Praha 7 od listopadu 2016. Kompletní obnovy se dočkal celý památkově chráněný objekt z roku 1888, včetně vnitřních prostor, přístavby a přilehlého areálu. Opravená Vodárenská věž byla otevřená letos v květnu u příležitosti jejího 130. výročí.

„Je to krásné završení jedné dlouhé a trnité cesty. Veliký dík ateliéru Petr Hájek Architekti, stavební firmě PP 53 a.s. a všem ostatním zúčastněným. Snad bude zachráněná a zrekonstruovaná věž natolik inspirovat děti a mládež z Prahy 7, kteří do ní chodí na kroužky a do školky, že si v příštích desetiletích budou chodit pro ceny za nejlepší stavby právě oni!“ uvedl místostarosta Prahy 7 Pavel Vyhnánek (PRAHA 7 SOBĚ), který měl projekt obnovy Vodárenské věže na starosti.

„Z ocenění mám upřímnou radost. Považuji ho za velký úspěch a doklad toho, že i projekty na lokální úrovni, když se dělají správně, snesou ta nejpřísnější měřítka a srovnání s těmi nejlepšími. Praha 7 ukázala svou akceschopnost, protože jsme obnovu památkově chráněné věže včetně projektu stihli za tři roky,“ doplnil Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za hnutí PRAHA SOBĚ

Rekonstrukce Vodárenské věže Na Výšinách získala v soutěži Stavba Roku 2018 Cenu poroty za vynikající kvalitu rekonstrukce. Porota kladně hodnotila stavební detaily 50. a 60. let i funkční náplň věže, která je určena dětem a mládeži. Cena předsedy Senátu Parlamentu ČR je udělena za citlivou památkovou renovaci dvou historických objektů (samotné věže i její přístavby)
a rovněž za využití objektů pro spolkovou činnost a mateřskou školu.

Soutěž Stavba roku pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR. Letos se konal její 26. ročník.