V závěru školního roku pozvali členové Studentského zastupitelstva žáky posledních ročníků základních škol Prahy 7 na promítání unikátního dokumentárního filmu o fiktivním hypermarketu Český sen. Kultovní snímek v letošním roce oslavil 15 let od své premiéry. Po projekci, která proběhla ve středu 26. června v BIO OKO, mohli diváci diskutovat s jedním z režisérů filmu Vítem Klusákem. Ten také mladým divákům představil svůj nový projekt – celovečerní film o zneužívání dětí v prostředí internetu – „V síti“.

Studentské zastupitelstvo
Mládež na Sedmičce může participovat na dění obce i v rámci Studentského zastupitelstva MČ Praha 7. Tento projekt běží na Sedmičce již několik let. Studentské zastupitelstvo Prahy 7 se věnuje široké škále aktivit, jako jsou ankety mezi vrstevníky, pravidelné úklidy vybraných lokalit či besedy se známými osobnostmi. Významným přínosem jsou také kontakty s obdobnými organizacemi ze zahraničí například z londýnské čtvrti Lewisham, kde mají každoroční volby mládežnického starosty již bohatou tradici. Kromě zahraniční spolupráce mají středoškolští zastupitelé za sebou například úklid některých částí Prahy 7 nebo volbu studentského starosty, kterým se loni stal Tomáš Grundza. V tuto chvíli se koncept zastupitelstva upravuje, cílem je skrze zástupce ze žákovských parlamentů zapojit i žáky ZŠ

Celovečerní dokumentární film V síti naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého autoři zviditelňují, s čím se v online prostoru potýkají děti ve věku 11–13 let. Příběh filmu nekončí u monitoru počítače, ale graduje až k osobním schůzkám, kde se naše herečky alias „dvanáctileté dívky“ setkávají s predátory tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Film chystá i kratší a sexuálně neexplicitní verzi, aby byl přístupný i dětem, jichž se týká. Natáčení se uskutečnilo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu.

Studentský starosta Tomáš Grundza, Hana Šišková – radní pro vzdělávání a školství a referent Odbory kultury a sportu Stanislav Václavovic