Trasu C čeká o víkendu 6. a 7. srpna 2022 výluka kvůli modernizaci stanice Florenc, konkrétně výměně stropní desky. Stavbaři budou ze stropu demontovat dalších devět téměř 30 tun těžkých nosníků; v zájmu zajištění bezpečnosti tak bude mezi Hlavním nádražím a Vltavskou provoz metra přerušen a nahrazen tramvajovou linkou XC.

Úsek Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská je v sobotu 6. a v neděli 7. srpna 2022 zcela mimo provoz a je nahrazen tramvajovou linkou XC.

Linka XC jezdí v trase Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Těšnov – Štvanice – Vltavská (pod mostem) – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Výstaviště. V zastávce Hlavní nádraží linka využívá nově vybudovanou konečnou v ulici Opletalova.
Pro cestu do oblasti Florence, prosíme, využijte zastávku linky XC Bílá labuť, metro B, či ostatní povrchovou dopravu.

Cestující mohou využít také linku 36, která jezdí v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Vltavská (pod mostem) – Výstaviště – Nádraží Holešovice – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice. V úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice pouze vybrané spoje.

Detaily najdete na stránkách PID.