Senioři z Prahy 7 dostávají v těchto dnech předčasný vánoční dárek. Děti ze základních škol jim prostřednictvím radnice městské části posílají vlastnoručně vyráběná přáníčka s osobním věnováním. Přání putují k členům sedmičkového klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a další klientům Pečovatelského centra Praha 7. Obdarovaných je celkem 1 328.

„Milá Pavlo, přeji vám veselé Vánoce a hodně zdraví s radostí,“ píše prvňačka Klárka a připojuje svůj autoportrét, aby paní Pavla věděla, jak malá gratulantka vypadá. Klárka a stovky jejích spolužáků ze všech základních škol z Prahy 7 se zapojily do výzvy městské části a vyrobily přáníčka s osobním věnováním pro 1 328 seniorů.

„S našimi sousedy jsme se vždy během adventu vídali na řadě setkání a kulturních akcí, mohli jsme prohodit pár slov a popřát si hezké svátky. Letos je bohužel všechno jinak. Adventní akce se konat nemohou, a především ti nejstarší občané často zůstávají před svátky a někdy i během nich sami. Věříme, že jim přání od dětí udělají radost a že třeba vzniknou i nová přátelství mezi dětmi a seniory, která vytrvají,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Mezi 1 328 adresáty dětských přání je téměř 1 000 členů Klubu seniorů Prahy 7, dále pak obyvatelé domů s pečovatelskou službou a sociálně odlehčovacího centra či další klienti Pečovatelského centra Praha 7, kterým přání předávají jejich pečovatelé.

„Díky našemu klubu dokážeme oslovit téměř tisíc seniorů, s dalšími je v kontaktu Pečovatelské centrum Praha 7. Přes školy jsme dětem rozeslali křestní jména těch, kterým umíme přáníčka doručit. Jsem nadšená, kolik úžasných obrázků se nám sešlo, díky tomu jsme mohli udělat radost více než 1 300 seniorům. Budeme rádi, když se do Klubu seniorů Prahy 7 budou hlásit další aktivní sousedé, abychom je mohli do podobných akcí napříště také zapojit,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Klub seniorů Prahy 7 celoročně pořádá pro své členy řadu zajímavých kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí a nabízí také slevy v partnerských kavárnách, restauracích, obchodech či službách. Více informací naleznete ZDE.