Od půlnoci z 18. 3. na 19. 3. 2020 začíná platit zákaz vycházení bez roušky, respirátoru, šály či šátku. Zakrytí úst a nosu je povinné všude ve veřejném prostoru.

Prosíme, respektujte toto opatření. Moc děkujeme všem, kteří se chovají zodpovědně a ohleduplně!

Nemáte, čím byste si obličej zakryli? Sedmička šije roušky! Více informací najdete ZDE.

DESATERO NOŠENÍ A PÉČE O LÁTKOVÉ ROUŠKY

1.           Na damerousky.cz a facebooku Česko šije rouškySedmička šije roušky se formuje nabídka látkových roušek.

2.           Rouška chrání převážně okolí nositele.

3.           Podomácku vyrobené roušky mají menší účinnost, ale jsou výrazně lepší než žádná ochrana obličeje.

4.           Před nasazením (a po sundání) roušky použijte na ruce dezinfekci nebo si je umyjte mýdlem.

5.           Rouškou si zakryjte nos a ústa a ujistěte se, že mezery mezi rouškou a obličejem jsou co nejmenší.

6.           Během nošení se roušky nedotýkejte.

7.           Roušku sundávejte vždy zezadu za tkaničky.

8.           Jakmile je rouška vlhká, vyměňte ji za novou.

9.           Látkovou roušku je možné používat opakovaně.

10.         Po použití je ovšem nutné ji vyvařit (či vyprat v pračce na 90 °C) a vyžehlit z obou stran na maximální teplotu.

Desatero ke stažení zde