archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Děti v celé republice se pomalu začínají vracet do škol. Na ty v Praze 7 čeká překvapení v podobě nového vybavení, didaktických pomůcek, elektroniky, her, knížek a mnoha dalšího. Městská část v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP II) pořídila do 21 státních i soukromých základních a mateřských škol na svém území vybavení a pomůcky za 1 260 000 Kč.

„Během distanční výuky jsme sháněli počítače a další výpočetní techniku pro potřebné děti, které se doma neměly na čem učit. Největším přáním nás všech však je, aby se děti mohly vzdělávat ve školách a aby i v současné složité době byl čas, který v nich stráví, co nejpříjemnější. Dětem z mateřských škol a menším školákům už nové vybavení dělá radost, na ostatní čeká, jakmile se opět budou moct vrátit do škol,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

Nové pomůcky a vybavení do škol Praha 7 pořídila v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP II). Tento projekt v Praze 7 sdružuje zástupce radnice, škol, rodičů a dalších aktérů, kteří společně plánují aktivity a činí kroky přispívající ke zvýšení kvality školství a vzdělávání na Sedmičce. 

„Již na jaře jsme na všech školách a školkách na území Prahy 7 a Prahy – Troje uspořádali průzkum, co jim v současné době schází nebo co by si pro děti nejvíce přáli. Na každou z 21 škol, ať už státních nebo soukromých, jsme vyčlenili 60 000 korun. Dle jednotlivých seznamů přání jsme nakoupili pomůcky, hry a další zajímavé věci, které děti určitě potěší,“ doplnila Hana Šišková.

Děti z Prahy 7 se tak mohou těšit například na nové interaktivní didaktické pomůcky, hudební a ozvučné soustavy, hry a stavebnice, papírové knihy i audioknihy, sportovní náčiní, herní prvky a vybavení na zahradu a mnoho dalšího.