Ve čtvrtek 1. 11. ráno se otevře pro tramvaje a pro pěší podjezd pod mostem v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. Most, který bylo nutné kvůli havarijnímu stavu před týdnem uzavřít, je provizorně zajištěný. Na své pravidelné trasy kolem holešovické tržnice se vrátí linky číslo 1, 12 a 25. Auta zatím na most v Bubenské nesmějí.

„V tento okamžik můžeme mluvit o tom, že je most zajištěný pro případ havárie. Pod mostem stojí čtyři masivní podpěry, které by zabránily jeho zřícení v případě, že by konstrukce mostu z předpjatého betonu zkolabovala,“ říká generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka a dodává: „Zítra ráno se tak otevře tramvajová trať ze Strossmayerova náměstí na Vltavskou i jeden průchod pro pěší pod mostem, aby chodci nemuseli chodit oklikou až na světelnou křižovatku u Heřmanovy ulice.“

Tramvaje se zatím nevrátí do zastávek Štvanice a Těšnov. Nemohou totiž odbočit z Vltavské směrem na Hlávkův most, podpěry stojí přímo v kolejišti. Linka číslo 34, která je aktuálně kvůli výluce v Lazarské náhradou za linku číslo 14, tak i nadále pojede od Masarykova nádraží přes Florenc a Karlínské náměstí na Palmovku a dále do Vysočan. Dnes ve večerních hodinách se uskuteční zkušební průjezd tramvaje ve směru Strossmayerovo náměstí – Vltavská.

Ve středu večer tak skončí letošní provoz přívozu P7, který spojuje Karlín a Pražskou tržnici. „Plavební sezona tohoto přívozu měla skončit už o víkendu, ale mimořádně jsme ho nechali v provozu o pár dní déle, aby bylo lepší spojení k tržnici během tramvajové výluky. Zítra už nebude jezdit ani náhradní autobusová linka číslo 296, kterou mezi Pražskou tržnicí a zastávkami U Průhonu, Dělnická a Tusarova zavedl po dobu přerušení tramvajového provozu dopravní podnik,“ doplnil Martin Šubrt, náměstek ředitele ROPID.

Auta zatím na most nesmějí

„V tento okamžik je most dočasně zajištěný pro případ havárie, teď začínáme připravovat jeho další provizorní podepření, které postaví vybraný dodavatel během zimy,“ říká tisková mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková a doplňuje: „Současné opatření ochrání provoz pod mostem, auta na most ale stále nemohou. Vrátí se tam až v okamžiku, kdy most zespodu zpevníme silnými ocelovými nosníky.“

Změny v provozu MHD

Od čtvrtka 1. listopadu 2018 (přibližně od 4.30 hodin) dochází ke zprovoznění úseku Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická. Linky číslo 1, 12 a 25 se vracejí do své původní trasy a ruší se provoz autobusové linky číslo 296.

Mimo provoz do odvolání zůstává i nadále v obou směrech úsek Těšnov – Vltavská.

Linka číslo 34 je v úseku Bílá labuť – Palmovka odkloněna přes zastávky Florenc a Křižíkova. Náhradní doprava není zavedena.