archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Pobočka Městské knihovny v Praze Sedmička v Tusarově 35 vás zve na dvě literární setkání. V pondělí 5. září 2022 se můžete zaposlouchat do čtení pohádkových babiček, ve čtvrtek 8. září se projít severní částí Holešovic se zahradníkem. Obě akce jsou zdarma.

Každé první pondělí v měsíci od 16 hodin, v září tedy 5., můžete s dětmi přijít do knihovny Sedmička v Tusarově 35. V dětském oddělení se pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do čtení pohádkových babiček. Program mezigeneračního setkávání probíhá ve spolupráci s organizací Mezi námi. 


Literární vycházka se zahradníkem, která se koná 8. září od 18 hodin, představí plochy ve správě Městské části Praha 7 v severní části Holešovic. Projdete se malým parkem na Ortenově náměstí, podíváte se do vnitrobloku U Vody a navštívíte i park U Vody, který v nejbližší době čeká rekonstrukce. Seznámíte se s nástrahami údržby, průvodce vás upozorní na případy majetkových rozhraní ve veřejném prostoru i zapojení veřejnosti při úpravách a rekonstrukcích těchto ploch. Čekají vás literární zastavení a čtení textů i setkání se spisovatelem Václavem Kahudou, který v dané oblasti mnoho let bydlí a tvoří. Sraz na tramvajové zastávce Ortenovo náměstí.