V průběhu uplynulého týdne bylo v ulicích Prahy 7 vysazeno přes 50 nových stromů. Výsadba vycházela z projektů městské části, které řešily varianty, kam je možno novou zeleň umístit. Zároveň byly nahrazeny stromy, které koncem října poničila vichřice.

„Dlouhodobě usilujeme o rozšiřování zeleně v ulicích. Najít vhodná místa, kde by byla nová výsadba možná, není jednoduché. Hlavní komplikací bývají kolize s poduličními sítěmi. V letošním roce jsme zpracovaly projekty, ve kterých se několik míst umožňující výsadbu podařilo vytipovat. Jsem velmi rád, že stromů v ulicích Prahy 7 díky tomu přibývá,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

V okolí stanice metra Vltavská bylo v uplynulých dnech vysazeno 10 stromů – 7 javorů mléč „Cleveland“ a 3 slivoně jedoské.

U metra Nádraží Holešovice přibylo 29 stromů – 14 ambroní západních, 4 břestovce západní,
4 javory mléč, 3 javory mléč „Deborah“ a 4 lísky turecké.

V prostoru před Národním zemědělským muzeem proběhla výsadba 6 platanů s užší korunou.

Výše uvedenou výsadbu realizovala příspěvková organizace hlavního města Lesy hl. m. Prahy.

Technická správa komunikací již také nahradila 8 stromů, které v Praze 7 spadly či byly poničeny během nedávné vichřice. V koordinaci s Prahou 7 TSK průběžně realizuje rovněž výměnu suchých a nemocných stromů za nové.