V pondělí 29. ledna se na úřadě Prahy 7 uskutečnilo setkání, jehož tématem byl současný stav a budoucnost aktuálně řešených mostů.

Setkání svolal starosta Prahy 7 Jan Čižinský společně se starostou Troje Tomášem Bryknarem. Dále se jej zúčastnili místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský a radní Lenka Burgerová, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská a zástupci TSK hl. m. Prahy, organizace ROPID, Povodí Vltavy a krizového řízení Prahy 7. Pozván byl také starosta Prahy 8 Roman Petrus, který se na jednání nedostavil.

Níže Vám přinášíme odkaz na záznam tiskové konference, kde zástupci Prahy 7 a Prahy Troja prezentovali výstupy z jednání.

Jedním z témat bylo zavedení kapacitního přívozu v oblasti zřícené Trojské lávky, který by mohl sloužit občanům i při vyšších průtocích vody, což současný přívoz neumožňuje. Přívoz pro cca 200 osob by hlavní město Praha mělo objednat do konce tohoto týdne.