Praha 7 upravuje prostory pro trávení volného času dětí a mládeže. Letos prošlo rozsáhlou přeměnou hřiště Sedmikráska v Jateční ulici, které dříve sloužilo pouze těm nejmenším dětem. Dětské herní prvky doplnilo sportoviště pro míčové hry či venkovní posilování. Sportovní nadšenci všeho věku se mohou těšit také na nový sportovní areál, který vznikne na místě starého školního hřiště na Ortenově náměstí. Sportoviště se po rozsáhlé rekonstrukci veřejnosti otevře na podzim.

O zpřístupnění hřiště základní školy T. G. Masaryka na Ortenově náměstí veřejnosti se v roce 2015 zasadili místní obyvatelé a spolek Dolní Holešovice.

„Finančně i organizačně jsme pomohli zrealizovat záměr lidí z okolí hřiště. Otevíráme i další školní hřiště veřejnosti v době, kdy je školy nevyužívají. Je to cesta, jak umožnit sportování v centru města. Loni jsme proto zpřístupnili i hřiště u základní školy U Uranie,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ.

„Areál sportovního hřiště na Ortenově náměstí přes léto prochází kompletní proměnou. Vznikne zde úplně nové víceúčelové sportoviště, včetně atletických drah, doskočišť, sociálního zázemí a nového oplocení,“ doplnil zástupce starosty Pavel Vyhnánek (PRAHA 7 SOBĚ).

V letošním roce byl dokončen také rozsáhlý projekt rekonstrukce dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici. Zde po realizovaných úpravách přibylo nové vybavení, které umožňuje pestřejší škálu využití pro trávení volného času dětí i mládeže.

„Na různých debatách a setkáních se na nás obraceli mladí lidé s tím, že jim zde schází více sportovišť pro mládež. Pamatovali jsme na to i při rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska, kde jsme krom jiného upravili multifunkční plochu pro volejbal, basketbal či fotbal a nově jsme přidali také oblíbené venkovní fitness prvky,“ řekl Ondřej Mirovský, zástupce starosty a kandidát na primátora za Stranu zelených.

Na hřišti bylo dále instalováno mlžítko, pítko „P“ či bezbariérová WC buňka s přebalovacími pulty. Proběhla nová výsadba popínavek podél zdi lemující hřiště z ulice Jateční. Renovací prošly také všechny chodníčky a mobiliář hřiště, jako jsou lavičky a odpadkové koše. Rekonstrukce hřiště byla realizována za finanční podpory hl. m. Prahy.

Již dříve městská část opravila a vrátila do provozu dopravní hřiště v ulici Na Výšinách. Aktuálně se připravuje úprava vnitrobloku vedle školky U Uranie, kde vznikne další nové hřiště, a v plánu je také rekonstrukce dětského hřiště vedle školy na Ortenově náměstí.