Zastupitelstvo hl. m. Prahy v červnu 2026 schválilo novou obecně závaznou vyhlášku o pyrotechnice, která vejde v platnost na začátku července 2026. Cílem je lépe chránit obyvatele, zvířata i životní prostředí. Úplný zákaz používání pyrotechnických výrobků bude nově platit na území městských částí Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 20, Dolní Chabry, Dolní Měcholupy, Křeslice, Libuš, Suchdol, Troja a Velká Chuchle. Tyto městské části o zařazení do režimu celoročního zákazu samy požádaly v rámci připomínkového řízení.

Ve zbývajících městských částech se povolené okno pro používání pyrotechniky zkracuje z původních 48 hodin na devět hodin, od páté hodiny odpoledne 31. prosince do druhé hodiny ranní 1. ledna.

Vyhláška se nevztahuje na organizované ohňostroje (profesionální), které odpalují specializované firmy. Součástí vyhlášky zůstává zákaz používání takzvaných lampionů štěstí a dalších výrobků s neřízeným letem. Ty představují významné riziko vzniku požárů a jejich používání je na území hlavního města zakázáno dlouhodobě.