Ve zbývajících městských částech se povolené okno pro používání pyrotechniky zkracuje z původních 48 hodin na devět hodin, od páté hodiny odpoledne 31. prosince do druhé hodiny ranní 1. ledna.
Vyhláška se nevztahuje na organizované ohňostroje (profesionální), které odpalují specializované firmy. Součástí vyhlášky zůstává zákaz používání takzvaných lampionů štěstí a dalších výrobků s neřízeným letem. Ty představují významné riziko vzniku požárů a jejich používání je na území hlavního města zakázáno dlouhodobě.
