Počátkem tohoto týdne v Praze 7 startuje dlouho připravovaná rekonstrukce ulice Jana Zajíce. V několika etapách zde proběhne kompletní obnova povrchu chodníků, zvýšení bezpečnosti přechodů a přibude také zeleň. V úseku U Sparty – Korunovační bude vysazeno sedm nových stromů.

„Ve spolupráci s Technickou správou komunikací se finančně i koordinačně podílíme na opravách chodníků na našem území. Tam, kde je to jen trochu možné, se snažíme prosadit také výsadbu nových stromů, jelikož zeleně je v ulicích Prahy stále málo. V uplynulých čtyřech letech jsme do ulic vysadili 285 stromů. Jsem rád, že nové stromy dostane také ulice Jana Zajíce,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (Strana zelených)

Rekonstrukci ulice Jana Zajíce realizuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy ve spolupráci a za finančního přispění MČ Praha 7.

„TSK každoročně přispíváme na opravy chodníků na našem území. Na rekonstrukci ulice Jana Zajíce jsme vyčlenili částku přes 16 mil. korun, díky níž mohou být opraveny všechny chodníky v ulici a zároveň zvýšena bezpečnost přechodů,“ doplnil místostarosta Pavel Vyhnánek (PRAHA 7 SOBĚ).

Práce na obnově povrchu chodníků a úpravách přechodů pro chodce začnou v týdnu od 20. srpna v úseku U Sparty – Korunovační a postupně se budou v koordinaci se správci sítí posouvat směrem k ulici Nad Královskou oborou.

Jednotlivé etapy rekonstrukce jsou naplánovány do konce tohoto roku.