Sedmá městská část se opět připojí k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. V sobotu 7. dubna v 9 hodin se na Strossmayerově náměstí sejdou dobrovolníci, kteří budou společně se zástupci radnice uklízet vytipované lokality v Praze 7.

„Jarní dobrovolnický úklid připravujeme V Praze 7 již počtvrté. Každý rok se jej zúčastní několik desítek občanů, kteří nám pomáhají uklidit zejména okrajové a hůře dostupné lokality. Letos se zaměříme především na nábřeží, letenské svahy a další zelené plochy podél Vltavy,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

„Jsme rádi za každého, komu na čistotě Prahy 7 záleží a je ochoten pomoci vygruntovat i skrytá místa naší městské části. Každým rokem je naštěstí čím dál víc lidí, kteří jsou ochotní jednorázově přijít, i těch, kteří pomáhají průběžně tím, že nás na nepořádek upozorní přes aplikaci Lepší místo,“ doplnil starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Sraz dobrovolníků je v 9 hodin na Strossmayerově náměstí. Odtud se účastníci vydají na místa, kde bude úklid probíhat.

Radnice ve spolupráci s organizátory akce Ukliďme Česko a firmou 7U s.r.o. pro dobrovolníky připraví vybavení na úklid a postará se také o odvoz sebraných odpadků.

Jarní úklid Prahy 7 podpoří také Národní zemědělské muzeum a Národní technické muzeum. Obě instituce sídlí na území sedmé městské části a pro dobrovolníky připravily volné vstupenky a další drobné dárky.

Zájemci o zapojení do úklidu se mohou hlásit na Facebooku Prahy 7

nebo na stránkách kampaně Ukliďme Česko.