Sedmá městská část opět rozšiřuje kapacity svých mateřských škol. Nové detašované pracoviště MŠ U Uranie pro 18 dětí vzniklo ve zrekonstruovaném objektu v ulici Varhulíkové 12, jen pár metrů od nově vznikajícího parku U Vody.

„Holešovice se v posledních letech proměňují v jednu z nejvyhledávanějších rezidenčních čtvrtí a my na radnici musíme s touto proměnou držet krok. Tam, kde přibývají byty, musí nutně přibývat také školy, školky, hřiště a parky. Děláme vše proto, abychom nezaspali – Holešovice v příštích letech dostanou novou základní školu pro téměř 600 žáků, u Vltavy chystáme krásný velký park a jen pár kroků od něj se nám nyní podařilo otevřít další novou školku,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„V uplynulém volebním období jsme navýšili kapacitu pro předškolní děti o 90 míst. V tomto úsilí je však třeba neustále pokračovat, aby se rodiče na Sedmičce mohli i do dalších let spolehnout, že se o jejich děti postaráme. Využíváme proto každé příležitosti, kdy se naskytnou vhodné prostory, kde by mohla školka nebo alespoň dětská skupina vzniknout,“ řekla radní Prahy 7 pro školství a vzdělávání Hana Šišková.

Taková příležitost se městské části naskytla, když hl. m. Praha zrekonstruovalo dům v ul. Varhulíkové 12, který je zčásti využíván jako sklad ztrát a nálezů. Radnice Prahy 7 se s hlavním městem dohodla, že by nevyužité prostory mohla upravit pro potřeby mateřské školy. V rámci stavebních úprav, které zde probíhaly od ledna do září tohoto roku, došlo ke změně vnitřních dispozic objektu, instalaci nových rozvodů, rekonstrukci podlah, instalaci obkladů, omítnutí a výmalby stěn, výměně oken a dveří, zajištění technického zázemí, gastroprovozu a kompletního vybavení školky nábytkem, zařizovacími a herními prvky.

Náklady vyšly cca na 9 milionů korun včetně DPH, z toho 6,3 mil. Kč pokryla dotace hl. m. Prahy.