Představte si, že jdete do práce a najednou se na chodníku s údivem zarazíte, protože přímo před vámi leží například zraněná sojka. Většinou se vám zvířete zželí a budete chtít nějak zasáhnout. Začnete vytahovat telefon a zjišťovat, jaké jsou možnosti. Díky včasnému přivolání odborné pomoci, nebude muset zvíře dlouho na místě trpět. Pražská zvířecí záchranka je vždy připravena poradit nebo v případě potřeby rychle na místo vyrazit.

Poštolky patří mezi časté pacienty z Prahy 7. Tato uvízla v okapu. Po záchraně byla před domem opět vypuštěna.

Praha je domovem pro velké množství zvířat. I když byste to nečekali, mohou se tu objevit opravdu zajímavé druhy. V jarních měsících můžete z křovisek zaslechnout krásný zpěv slavíka obecného nebo po celý rok přímo v centru u Vltavy pozorovat zářivě modré ledňáčky. V době migrace prolétá tisíce ptáků přímo nad Prahou, protože zde vede tradiční migrační koridor. Množství zvířat a zároveň překážky, kterým musí v městském prostředí živočichové čelit, mohou způsobit, že se jednoho dne setkáte s divokým zvířetem tváří v tvář. Často se to stane bohužel tehdy, když zvíře některou překážku nezdolá a zraní se.

Jak ale tedy postupovat, když naleznete zvíře v nouzi? Stačí vytáhnout telefon a zavolat na číslo 774 155 185 a dovoláte se na Pražskou zvířecí záchranku. Často zvíře není zraněné, ale například naleznete mládě, které je jen na nevhodném místě. Po telefonu vám pracovníci zvířecí záchranky mohou vysvětlit, co podniknout, abyste sami situaci vyřešili. V případě však, že je zvíře zraněné, rychle nasednou do auta a přijedou pro něj na místo. V záchranné stanici hlavního města Prahy v Jinonicích se mu dostane potřebné veterinární péče. Tímto způsobem se poté přes padesát procent zvířat vrací zpátky do volné přírody. Jedná se o tisíce zachráněných zvířat ročně.

Pokud vás zajímá činnost Pražské zvířecí záchranky, můžete sledovat jejich webové nebo facebookové stránky.

Pražská zvířecí záchranka je neziskový projekt, závislý do značné míry i na dobrovolných příspěvcích od jednotlivců. V případě, že se budete chtít na fungování tohoto projektu podílet, můžete ho podpořit svým darem na č. ú.: 33553322/0800, v.s. 1111. Děkujeme!

Opuštěné mládě veverky nalezené na chodníku.