V základních a mateřských školách Prahy 7 bylo opět přes léto rušno. Ve školních budovách probíhaly úpravy a rekonstrukce, pořizovalo se nové vybavení, a opět se povedlo zas o kus navýšit kapacity vzdělávání. Největší akcí bylo dokončení půdní vestavby v ŽŠ T. G. Masaryka, kde vznikly 3 nové třídy.

„Zásadní novinkou pro letošní školní rok je dokončení první části velkého projektu vestavby nových učeben do prostoru půdy v ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Aktuálně zde byly vybudovány 3 nové třídy, každá pro 25 žáků. Zahajujeme také provoz nově vzniklé lesní školky při MŠ U Studánky s kapacitou 20 dětí,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

Důležité rekonstrukce proběhly také na dalších školách. MŠ Nad Štolou má kompletně zrekonstruované umývárny a toalety. Intenzivně se přes léto pracovalo také v ZŠ Korunovační a ZŠ Strossmayerovo náměstí, kde probíhala rekonstrukce elektrorozvodů.  Vedle velkých investic se povedla také řada drobnějších úprav – zrekonstruovat učebny, vymalovat, nakoupit nový nábytek a pomůcky či jinak dětem a učitelům zpříjemnit prostředí, ve kterém budou trávit hodně času.

Díky intenzivnímu rozšiřování kapacit mateřských škol, se kterým Praha 7 začala v minulém volebním období, se již pátým rokem daří přijímat všechny tříleté děti, které se do školek na Sedmičce hlásí.

„Letošní zápisy byly velice napjaté, zaznamenali jsme značný příliv dětí z rodin, které se přesouvají na Prahu 7, jelikož mají jinde třeba již několik let po sobě problém děti do školek dostat. Přes léto jsme řešili případy dětí, které se hned po zápisech nepodařilo umístit, a nyní na začátku školního roku můžeme s úlevou hlásit, že se nám podařilo najít místo pro všechny tříleté a také některé dvouleté děti,“ řekla Hana Šišková.

Tlak na rozšiřování kapacit školek i škol je neustálý. V letošním roce Praha 7 připravila novou lesní školku a pro školáky pak tři nové třídy v ZŠ T. G. Masaryka, další tři třídy se otevřou po realizaci druhé etapy půdních vestaveb příští rok. V loňském roce městská část zřídila dvě dětské skupiny, které se starají především o mladší děti. Vhodné nebytové prostory radnice pronajímá spolkům a organizacím pro provoz soukromých školek, dětských skupin či mateřských center.

„Děláme vše pro to, aby se rodiče v Praze 7 nedostali do problémů kvůli tomu, že se o jejich děti nemá kdo postarat. V tomto trendu budeme pokračovat i nadále. V Holešovicích v ulici Jankovcova připravujeme výstavbu zcela nové školy, která by měla pojmout až 540 dětí,“ doplnila Hana Šišková.