Předvánoční čas můžete využít k nákupu lokálních dárků nebo třeba jen k setkání s přáteli a známými. Vyměňte přeplněná a neosobní nákupní centra za sousedská setkání a přívětivou adventní náladu. A kam vás zveme v pátek a sobotu před čtvrtou adventní nedělí? (Vstup na avizované události je zdarma.)

pátek 16. prosince 2022 | 12–21 | Vzletná, M. Horákové 56

Na Vánočním marketu na Vzletné nabídne více než 20 tvůrců svou tvorbu – od ilustrací, porcelánu a papírových bloků po brože, módu či autorské tisky. Dát si můžete svařák a vyrobit originální balicí papír.

facebooková událost

pátek 16. prosince 2022 | 12–19 | sobota 17. prosince 2022 | 9–17 | Holešovická tržnice, hala 13

Mint Market Praha Vánoce přinese pestrou nabídku více než 90 tvůrců a designérů z celé České republiky, Slovenska i Ukrajiny. Pro děti je připraven dětský koutek. Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům je zorganizována sbírka dárků pro děti uprchlíků z různých zemí, které nyní žijí v Praze, Brně a Ostravě. Stačí přinést nezabalené dárky na stánek Organizace.

sobota 17. prosince 2022 | 10–18 | Obec křesťanů, Na Špejcharu 3

Adventní jarmark Obce křesťanů nabídne chráněné dílny, knihy, keramiku, bioprodukty, svíčky z včelího vosku a drobné dárky. Součástí jarmarku je také kulturní program pro děti i dospělé, občerstvení, dětský koutek, dílničky.

sobota 17. prosince 2022 | 9–13 | knihovna Sedmička, Tusarova 35

Knižní vánoční swap aneb den pro výměnu knih pořádá Městská knihovna Praha – pobočka Sedmička. Knihy přinášejte v dobrém stavu a odnášejte v přiměřeném množství. A na programu bude taky vánoční soutěž.

sobota 17. prosince 2022 | 10–18 | Studio Hrdinů, Dukelských hrdinů 47

Vánoční bazar Studia Hrdinů kromě pokladů z fundusu a příspěvků od spolupracovníků nabídne mj. upcyklované batohy od rackova.up nebo knihy z nakladatelství Oikoymenh a Argo. Výtěžek z bazaru půjde neziskové organizaci Místní místním v podobě voucherů do Studia Hrdinů.