Na Letné začíná další etapa rekonstrukce tramvajové trati. Od úterý 23. dubna 2019 (přibližně 0.30 hodin) do neděle 5. května 2019 (přibližně 0.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – křižovatka u Letenského tunelu.

Změny tras tramvajových linek

Linky číslo 6, 26, 91, 94 a 96 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Masarykovo nádraží odkloněny přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) a Bílá labuť.
Linka 8 je v úseku Dlouhá třída – Hradčanská odkloněna přes zastávky Čechův most, Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše) a Chotkovy sady.
Linka číslo 17 je v úseku Strossmayerovo náměstí – Staroměstská odkloněna přes zastávky Letenské náměstí, Chotkovy sady a Malostranská (vložené spoje v trase Levského – Výstaviště Holešovice nejsou v provozu; ve většině trasy jsou nahrazeny linkou 27).
Linka číslo 93 je v úseku Strossmayerovo náměstí – Čechův most odkloněna přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), Bílá labuť a Náměstí Republiky.

Zavedená tramvajová linka

V denním provozu je zavedena tramvajová linka číslo 27 v trase Levského – Nádraží Braník – Palackého náměstí – Jiráskovo náměstí – Staroměstská – Malostranská – Právnická fakulta – Staroměstská – Jiráskovo náměstí – Palackého náměstí – Nádraží Braník – Sídliště Modřany.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se v obou směrech zastávky Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše a Vltavská na předmostí Hlávkova mostu.

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Změny v zastávkách autobusů

Zřizují se zastávky:

Pro linky číslo 907 a 909 Letenské náměstí (směr Hradčanská) v ulici Milady Horákové v zastávce tramvají směr Kamenická.
Pro linku číslo 909 Sparta (obousměrně) v ulici Milady Horákové v zastávkách určených pro náhradní autobusovou dopravu.

Změny v automobilové dopravě

Od 19. do 30. dubna bude ve směru z centra bude odbočení z nábřeží Kapitána Jaroše do ulice Dukelských hrdinů uzavřeno a doprava ve směru Strossmayerovo náměstí bude vedena po objízdné trase:

nábřeží Kapitána Jaroše – Bubenské nábřeží – Argentinská – Za Viaduktem – nábřeží Kapitána Jaroše – Dukelských hrdinů.

Ve směru do centra bude na nábřeží Kapitána Jaroše průjezd zachován, řidiči musí ale počítat se zúžením komunikace (zábor jízdního pásu) a věnovat jízdě maximální pozornost – doprava bude vedena okolo místa prací.

Podrobné aktualizované informace o tramvajových výlukách na Letné naleznete zde.