Praha 7 se jako každý rok připojuje ke kampani „Vlajka pro Tibet“. Tibetské vlajky letos městská část umístila do výloh informačních center v ulicích Milady Horákové 2 a Dělnická 44.

Tibetskou vlajku Praha 7 v minulosti vyvěšovala vždy na stávajícím sídle úřadu v ul. nábř. Kpt. Jaroše 1000. Od roku 2016 však vlastník objektu, Generální finanční ředitelství hl. m. Prahy, vyvěšení tibetské vlajky na budově odmítá. V minulém roce tak městská část vlajku umístila na novou budovu radnice v ul. U Průhonu, která však aktuálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí a na místě je staveniště.

V letošním roce proto Praha 7 tibetské vlajky vyvěsila ve výlohách obou informačních center (Milady Horákové 2 a Dělnická 44). Vlajky zde budou od pátku 9. 3. přes celý víkend.

Vyvěšení tibetské vlajky je vnímáno jako symbolická podpora Tibeťanů v jejich boji za lidská práva a národní identitu. Na 10. březen připadá výročí povstání tibetského lidu proti čínské okupaci ve Lhase, které bylo Čínou násilně potlačeno.