Praha 7 se jako každý rok připojuje ke kampani „Vlajka pro Tibet“. Tibetskou vlajku letos městská část vyvěsila na zrekonstruované Vodárenské věži na Letné.

Tibetskou vlajku Praha 7 v minulosti vyvěšovala vždy na budově úřadu v ul. nábř. Kpt. Jaroše 1000. Od roku 2016 však vlastník objektu, Generální finanční ředitelství hl. m. Prahy vyvěšení tibetské vlajky neumožňuje. V minulých letech tak městská část vlajku umístila na novou budovu radnice v ul. U Průhonu, která se aktuálně rekonstruuje, či na informační centra.

V letošním roce pro umístění tibetské vlajky Praha 7 zvolila budovu Vodárenské věže v ulici Na Výšinách, kterou loni otevřela po kompletní rekonstrukci. Vlajka je zde vyvěšena od pátku 8. 3. přes celý víkend.

Vyvěšení tibetské vlajky je vnímáno jako symbolická podpora Tibeťanů v jejich boji za lidská práva a národní identitu. Na 10. březen připadá již 60. výročí povstání tibetského lidu proti čínské okupaci ve Lhase, které bylo Čínou násilně potlačeno.