EDIT: Ve dnech 22. a 29. listopadu proběhne z rozhodnutí vlády da testování žáků a zaměstnanců škol, a to plošně v celé ČR.

Informujeme rodiče, že na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne ve dnech 8. a 15. listopadu testování žáků základních a středních škol na covid-19. Testování se týká okresů, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno více než 300 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Mezi těmito okresy je i hlavní město Praha. Testování bude proto realizováno také na všech základních školách zřizovaných MČ Praha 7.

Testovat se tentokrát bude antigenními testy se samosběrem z přední části nosu, neboť se vláda rozhodla školám již neproplácet testování metodou PCR poolingu, který se v Praze 7 opakovaně osvědčil v loňském školním roce i na počátku aktuálního školního roku.

Sedmá městská část bude nadále usilovat o to, aby tento průkazný způsob testování mohl být ve školách opět využíván a zároveň, aby školy či jejich zřizovatelé za stát nenesli tíhu finančních nákladů, která by pro ně byla neúnosná.

Testování v termínech 8. a 15. 11. se týká všech žáků prvních i druhých stupňů základních škol a přípravných tříd, kteří nejsou očkovaní (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo neprodělali covid-19 v posledních 180 dnech. Žák může také doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Děkujeme žákům i rodičům za pochopení a vstřícný přístup. Děláme vše proto, abychom za současné zhoršující se epidemiologické situace udrželi bezpečný provoz škol a abychom zabránili tomu, že se budou muset opět zavírat.