archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Vítejte na novém webu městské části Prahy 7!

Připravili jsme pro vás zcela novou moderní aplikaci a veškerý obsah a funkce ještě v tuto chvíli prochází kontrolou a doplňováním. I když jsme testování a korekturám věnovali hodně času a energie, je možné, že nám něco uniklo, případně na některých zařízeních se vyskytují problémy, které jsme neodhalili. Budeme tedy velmi rádi za zpětnou vazbu a připomínky.

Podporu s technickými problémy kontaktujte emailem na webadmin@praha7.cz

S náměty a připomínkami k obsahu se můžete obracet na webeditor@praha7.cz

Na čem ještě v tuto chvíli pracujeme:

  • Doplňujeme data k usnesením rady a zastupitelstva
  • Doplňujeme texty a ilustrace k článkům v archivu Hobuletu
  • Ladíme vzhled na mobilních zařízeních
  • Vyhledávání – využíváme technologii Google Custom Search a ta bude plně zprovozněna až po převedení webu na doménu www.praha7.cz
  • Zasílání upozornění z úřední desky dle výběru uživatele.
  • Telefonní seznam
  • Rozklikávací rozpočet a archiv uskutečněných veřejných zakázek

Co je na webu nového

Uspořádání informací a vzhled jsou asi první markantní rozdíly, kterých si návštěvník všimne. Celá logika webu je nyní zaměřena na to, v jakých situacích a jaké informace a uživatelé na našich stránkách nejčastěji hledají.

V záhlaví domovské stránky najde uživatel čtyři základní pohledy na web, podle toho, co od webu očekává.

Občan nabízí informace týkající se obyvatel městské části, Organizace pak přednostně nabízí informace vhodné pro firmy či jiné organizace působící v městské části, Volný čas přináší přehled kulturních a sportovních témat a Radnice je pak virtuálním rozcestníkem po úřadě městské části.

Každá verze domovské stránky nabízí jinak uspořádané klíčové informace – návody Jak si zařídit a Témata — a přednostně uvádí ty nejvíce využívané. Ale web je navržen tak, aby bylo možné informace najít prakticky odkudkoliv.

Pro rychlý přehled o akcích nově zpracovaný kalendář, který bude nyní obsahovat nejen volnočasové akce, ale prakticky všechny informace z chodu úřadu – tedy i informace o záborech, kontejnerech nebo dopravních omezeních.

Jak se na webu orientovat

V zásadě jsou texty na webu rozděleny na návody Jak si zařídím a články Témata, které se věnují nejrůznějším činnostem úřadu a aspektům života i historie naší městské části.

Druhou samostatnou částí webu je popis úřadu, dokumenty schválené radou a zastupitelstvem, výstupy z komisí rady a výborů zastupitelstva. To vše je nyní přehledně umístěno na stránce Radnice.

Za důležitou novou funkci webu považujeme vzájemná propojováni jednotlivých textů, od čehož si slibujeme zlepšení přístupu k informacím. Není tak nutné procházet web vždy od domovské stránky směrem k detailnějším informacím, ale na konci textů nabízíme čtenáři tematicky související informace. V patě každé stránky jsou pak užitečné často využívané odkazy a informace, takže kvůli nim není potřeba se vracet zpět a složitě je hledat. Zde najdete odkaz i na často požadované Diskusní fórum.

Věříme, že se vám s novou webovou aplikací bude pracovat dobře a intuitivně a že díky ní budeme schopni ještě lépe informovat o dění na úřadě i v naší městské části.