Úřad MČ Praha 7 se po 135 letech stěhuje do vlastní radnice. Přinášíme vám upřesněné termíny stěhování z budovy na nábř. Kpt. Jaroše 1000/7 na novou adresu v ulici U Průhonu 1338/38.

• 10. 2. – 14. 2.: Příprava na stěhování. V tomto týdnu byste neměli pocítit výraznější omezení provozu úřadu.

• 24. 2. – 28. 2.: Druhá fáze stěhování a zabydlení v nové radnici. Proběhne přesun převážně přepážkových a klientských odborů a oddělení, jako je podatelna, doklady, Czech POINT, sociální odbor, živnostenský odbor, matriky aj. V tomto období bude provoz úřadu velmi omezen – většina klientských pracovišť bude zavřená. Z tohoto důvodu byla tato finální fáze stěhování naplánována na dobu, kdy jsou v Praze 7 jarní prázdniny. Prosíme, občany, aby si své úkony na úřadě vyřídili před nebo po tomto termínu. Harmonogram přesunu jednotlivých pracovišť naleznete zde.

• 2. 3.: Zahájení ostrého provozu na nové radnici.

Omlouváme se za omezení během stěhování, děkujeme vám za podporu a trpělivost a těšíme se na vás od 2. března v nové radnici!

Stěhování úřadu – aktuality a doplňující informace

Finanční úřad

Finanční úřady pro Prahu 7 a 6 a další pracoviště Generálního finančního ředitelství nejsou součástí Úřadu MČ Praha 7 a nestěhují se. Daňová přiznání se tedy nadále vyřizují na adrese nábř. Kpt. Jaroše 1000/7.

Telefonní čísla

•  Telefonní čísla na Úřad MČ Praha 7 zůstanou i po přestěhování stejná jako doposud.

Pokladna

• V průběhu stěhování bude zajištěn nepřetržitý provoz pokladny úřadu. Pokladna se částečně přestěhuje do nové radnice ve středu 19. 2., v provozu však zároveň zůstane v budově na nábř.  Kpt. Jaroše, a to až do úterý 25. 2. Od středy 26. 2. se již kompletně přesune do nové radnice.

Oddělení spisové služby (podatelna)

• Ve středu 26. 2. bude probíhat stěhování do nové budovy, kdy nebude možné využít služby podatelny.  Ve dnech 27. – 28. 2. bude podatelna na nové adrese k dispozici v provizorním režimu, do plného provozu se vrátí v pondělí 2. 3.

Oddělení dokladů a evidence obyvatel

• Oddělení dokladů a evidence obyvatel bude z důvodu stěhování uzavřeno od čtvrtka 20. 2., provoz v nové radnici bude zahájen v pondělí 2. 3. Hotové doklady doporučujeme vyzvednout před uzavřením oddělení. Žádosti o nové občanské průkazy a cestovní pasy lze podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v případě nutnosti se občané mohou po dobu, kdy bude oddělení mimo provoz, obrátit na jinou městskou část.
  • V souvislosti se změnou sídla Úřadu informujeme občany s trvalým pobytem na adrese Úřadu MČ Praha 7, že si budou muset vyměnit občanský průkaz, ve vlastním zájmu co nejdříve po změně sídla radnice.

Informační centrum Dělnická 44

• Informační centrum v Dělnické 44 bude od pondělí 24. února uzavřeno. CzechPOINT, ověřování a další služby infocentra budou nadále poskytovány v nové radnici a v IC Milady Horákové 2.

Výdejna parkovacích oprávnění nově také v infocentru Milady Horákové 2

• V pondělí 17. 2. bude v informačním centru v ul. Milady Horákové 2 otevřeno jedno přepážkové pracoviště oddělení zóny placeného stání (tzv. výdejna), kde si budete moci vyřídit agendu spojenou s výdejem parkovacích oprávnění do modrých rezidentských zón, případně se zde můžete informovat ohledně možností nočního parkování na parkovišti v ul. U Výstaviště a v OC Stromovka, stejně tak ohledně parkování v Garážích Letná. Hlavní pracoviště (výdejna parkovacích oprávnění) se bude z nábř. Kpt. Jaroše stěhovat do nové radnice v ulici U Průhonu 38 ve středu 26. 2. Ve dnech 26. 2. – 28. 2. si proto parkovací oprávnění budete moci dočasně zařídit pouze v infocentru Milady Horákové 2. Od pondělí 2. 3. budou trvale v provozu obě pracoviště (v nové radnici U Průhonu 38 i v IC Milady Horákové 2). Upozorňujeme, že infocentrum má jiné otevírací hodiny než úřad. Najdete je zde.

Odbor živnostenský

• Živnostenský odbor bude z důvodu stěhování uzavřen od čtvrtka 20. 2., provoz v nové radnici bude zahájen v pondělí 2. 3.
  • Pro vyřízení žádostí (ohlášení živnosti, žádosti o koncesi, oznámení změn) lze využít jakýkoli živnostenský úřad v České republice.

The City District Office is moving to the new town hall

Prague 7  City District Office is moving to its own town hall at the following address: U Průhonu 1338/38. For this reason, the  operations provided by the City District Office might be limited between 17. – 28. 2.

From 24. 2. to 28. 2. the filing office, the  ID/ passport office, Czech POINT, the social department, the trade license department, the  register office etc. will be moving. During this period the District Authority’s operations will be very limited, and most of the departments working with clients will be closed. The cash office will be operating without interruption. We kindly ask all citizens and residents to deal with their City District Office related issues before or after this period.

Starting from 2. 3. Prague 7 City District Office will be operating normally.

We apologise for any inconvenience caused by moving the town hall and thank you for your support and patience. We are looking forward to seeing you  in the new town hall on March, 2nd!