Žáci ze základních škol Prahy 7 již čtvrtým rokem posílají seniorům prostřednictvím radnice městské části vlastnoručně vyráběná přáníčka s osobním věnováním. Přání putují k členům sedmičkového Klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a dalším klientům Pečovatelského centra Praha 7.

„Milá Jitko, přeji vám kouzelné, krásné, láskyplné, příjemné a klidné Vánoce. Hodně krásných a milých dárků. Doufám, že se vám na Vánoce splní vaše přání a shledáte se s lidmi, které máte ráda. Samozřejmě vám také přeji hodně vánoční atmosféry,“ píše Edita ze ZŠ Fr. Plamínkové.

Podobné vzkazy, říkanky, a dokonce i kvízy na ručně kreslených, malovaných či vystřihávaných přáních od dětí přicházejí v těchto dnech do schránek seniorům z Prahy 7.

„Již se stalo milou adventní tradicí, že děti z našich základních škol připravují svým starším sousedům krásná vánoční přání. S chutí a radostí se do toho pustily také letos a my na radnici jsme se opět rádi ujali rozesílání přání do celé čtvrti. Věřím, že seniory z Prahy 7 tento malý dárek potěší, stejně jako děti těšilo vyrábění přáníček. Jsem přesvědčen, že naše městská část je v mnoha ohledech výjimečná. A skvělé sousedské vztahy patří mezi naše největší bohatství,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.

„S nápadem posílat seniorům z Prahy 7 přání od dětí jsme přišli v první vlně pandemie nemoci covid-19, kdy bylo omezeno setkávání lidí a nejstarší občané tak často zůstávali před svátky a někdy i během nich sami. Děti pokračovaly ve výrobě přání také v následujících letech, a tak nám v Praze 7 vznikla nová předvánoční tradice. Na časech covidových omezení skutečně nebylo mnoho pozitivního, ale podobné projevy vstřícnosti a solidarity mezi ta přetrvávající pozitiva rozhodně patří,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková, do jejíž gesce patří kultura, sport a sousedské vztahy.

Mezi téměř 1 200 adresáty přání jsou členové Klubu seniorů Prahy 7, dále pak obyvatelé domů s pečovatelskou službou a sociálně odlehčovacího centra či další klienti Pečovatelského centra Praha 7.

Klub seniorů Prahy 7 celoročně pořádá pro své členy řadu zajímavých kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí a nabízí také slevy v partnerských kavárnách, restauracích, obchodech či službách. Více informací naleznete ZDE.