Zastupitelstvo MČ Praha 7 schválilo v pondělí 28. ledna rozpočet na rok 2019. Sedmá městská část se letos chystá na opravy bytových domů, rekonstrukci zdravotnického domu s výjezdovým stanovištěm záchranné služby či opravu fasády Letenského zámečku. Pokračovat budou opravy a rozšiřování kapacit škol a školek. Radnice se zaměří také na revitalizaci zeleně, rekonstrukci chodníků a úpravy ve veřejném prostoru. Největší pokračující investicí bude dokončení rekonstrukce nové budovy radnice.


V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 313 mil. Kč. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek na provoz mateřských a základních škol, finance na údržbu a úklid chodníků a parků či příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb.

Nově zařazené investiční výdaje pro letošní rok činí 165 mil. Kč. Zvláštní položku tvoří nedokončené investice, které byly do rozpočtu zařazeny již v minulých letech. Tyto výdaje dosahují výše 277 mil. Kč. Podstatná část z nich je určena na dokončení rekonstrukce nové budovy radnice, která by měla být hotová do konce roku.

Značná část investičních prostředků půjde také do oblasti školství. Na opravy školních budov a rozšíření jejich kapacit má městská část v rozpočtu vyčleněno 39 milionů korun. Největší akcí bude rekonstrukce budovy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Nedaleko této školy dojde také k rekonstrukci dětského hřiště. Připravují se i nové dětské skupiny či lesní školka ve Stromovce.


Rozpočet 2019


Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor finanční
nábř. Kpt. Jaroše 1000
Praha 7

Úřední hodiny

pondělí a středa
7.30 – 11.30
12.30 – 18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě
placeholder

Lusková Kateřina, Ing.

vedoucí odboru
dveře č. 262
tel. +420220144031
gsm. +420603288477
LuskovaK@Praha7.cz