Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022 přivítal včera první návštěvníky. Dvacátý sedmý ročník této významné kulturní události probíhá až do neděle 12. června 2022 na Výstavišti, tentokrát v halách a stanech na Bruselské cestě a za Křižíkovými pavilony. Světa knihy se zúčastní 416 vystavovatelů a 746 účinkujících ze 33 zemí a regionů.

Pro návštěvníky je připraven nabitý program. Dětské čtenářství podpoří inspirativní nabídka pavilonu Rosteme s knihou (VP002), samostatný veletržní stánek má Ukrajina, najdete ho v hale B – HB513, a nezapomeňte se zastavit ve Stanu malých nakladatelů. Čestným hostem letošního ročníku je Itálie. Svět knihy 2022 provází motto převzaté od významného italského myslitele Umberta Eca: „Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“

Veškeré informace najdete na stránkách Světa knihy.

Svět knihy Praha 2022 v číslech:

Veletrh:

• Počet vystavovatelů: 416
  • Počet expozic: 165
  • Výstavní plocha: 3046 m2

Literární festival:

• Počet účinkujících: 746
  • Počet programů: 464
  • Počet výstav: 9

Zúčastněné země a regiony (vystavující a zapojené do programu): Argentina, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Hongkong, Island, Itálie, Izrael, Kanada, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nigérie, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Ukrajina, USA, Velká Británie