Starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský se v pátek 22. 6. setkal se zachránkyněmi, které ve Stromovce pomohly tonoucí holčičce. Starosta ocenil jejich duchapřítomnost a předal jim poděkování Prahy 7 za záchranu života.

K  události došlo počátkem června u jednoho z rybníčků ve Stromovce. Ženy vytáhly z vody malou holčičku, která již nedýchala. Za telefonické asistence zdravotnické záchranné služby jí poskytly první pomoc, a tím jí zachránily život.

„Zachránkyně jsem vyhledal, protože jsem jim chtěl osobně poděkovat a ocenit, že se v tak obtížné situaci dokázaly zachovat správně. Byl bych rád, kdyby jejich příklad inspiroval další lidi, aby se nestyděli zasáhnout, když mají podezření, že se něco děje. Možná se desetkrát spletou a zažijí nějakou trapnou situaci, ale třeba pojedenácté někomu zachrání život,“ řekl Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ.

Poděkování za záchranu života obdržely Martina Vaněčková, Iveta Vamberová a Miroslava Lauferová. Setkání se zúčastnila i maminka se zachráněnou holčičkou a také ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Petr Kolouch, který byl shodou okolností ten den ve službě jako lékař a na záchraně holčičky se přímo podílel.