Starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský se ve čtvrtek 12. září setkal s panem Martinem Kontrou, který duchapřítomně zachránil ztracené dítě na odrážedle v hustém provozu u ústí Letenského tunelu.

K události došlo ve středu 4. září. Při procházce v Letenských sadech se dvouletý chlapec ztratil své matce a na odrážedle se mu podařilo dostat až na frekventovanou ulici nábř. Kpt. Jaroše. Těsně před křižovatkou u ústí Letenského tunelu si jej všiml pan Martin Kontra, který tudy projížděl na kole. Dříve, než došlo k neštěstí, chlapce dojel, zastavil a doprovodil ho do bezpečí na chodník. Následně vše ohlásil na nouzovou linku Městské policie. Strážníci si chlapce převzali a nedlouho poté jej předali matce, která již ztrátu dítěte rovněž ohlásila.

„Chlapcův dobrodružný výlet naštěstí dopadl díky duchapřítomnosti pana Kontry dobře. Ihned jsem pana Kontru kontaktoval, abych mu mohl poděkovat. Zasáhnout v takové situaci pro něj bylo podle jeho slov samozřejmostí. Je důležité o těchto věcech hovořit a oceňovat ty, kteří jsou vnímaví vůči svému okolí, aby se podobné reakce skutečně samozřejmostí staly,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Kromě pana Kontry starosta poděkoval také přítomným strážníkům Městské policie hl. m. Prahy Lukáši Sochorovi a Vladimíru Lukešovi, kteří se postarali o rychlý návrat chlapce k rodičům.