Radnice deváté a sedmé městské části již občanům poskytují kompletní služby svých úřadů. Pomáhá v tom také možnost testování pracovníků na COVID-19.

Otevřením odběrného místa k testování na COVID-19 u Polikliniky Prosek udělala městská část Praha 9 důležitý krok k návratu do běžného života.

„Zajistili jsme testování na přítomnost koronaviru COVID-19 a výsledky známe do čtyřiadvaceti hodin, v případě nutnosti hned. Riziko možného šíření nákazy tak dokážeme minimalizovat. S otevřením úřadu jsme připraveni testovat naše zaměstnance na přítomnost koronaviru COVID-19, přednostně pak pracovníky odborů, kteří jsou v přímém styku s klienty,“ říká místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS).

„Podporujeme postupný návrat k běžnému způsobu života, nadále je však třeba dbát na důsledná opatření proti šíření nákazy. Všechny pracovníky, kteří přicházejí do styku s veřejností, vybavujeme ochrannými prostředky, testujeme pečovatele z našeho Pečovatelského centra i dalších organizací, které se starají o seniory, a nyní díky Praze 9 můžeme využít také odběrného místa pro testování zaměstnanců úřadu. To vše přispívá k tomu, abychom boj s koronavirem společně zvládli,“ uvádí starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Pracovníci úřadů jsou vybaveni respirátory typu FFP2, ochrannými štíty a dalšími pomůckami, prostory úřadů jsou často dezinfikovány. Nadále radnice s občany komunikují co nejvíce vzdáleným způsobem, aby si, pokud je to jen trochu možné, mohli vyřídit své věci bez nutnosti návštěv na úřadě. Přímo na radnicích průběžně dochází k drobným úpravám chodu, aby ochrana návštěvníků i pracovníků byla maximální. Praha 9 například zvažuje, že služby některých odborů ponechá ve dvorním traktu radnice. Praha 7 obnovila online objednávkový systém a některé agendy vyřizuje výhradně přes něj s cílem omezit množství lidí v čekací zóně. Před budovou radnice pak pro občany zřídila výdejnu dezinfekce.