Až do 15. listopadu 2019 se mohou žáci a studenti základních a středních škol v Praze zapojit do projektu Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se důležité informace o bezpečném užívání informačních technologií a vyhrát hodnotné ceny (xbox, tablet, mobilní telefon, chytré hodinky aj.) pro sebe – i nákup IT pomůcek do své školy.

Pro žáky a studenty je připraveno 9 e-learningových lekcí a 10 krátkých videospotů, na které navazuje soutěžní kvíz. Po správném zodpovězení 20 otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu kpbi.cz . Soutěžní kvíz poběží do 15. listopadu 2019. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

Ocenění pro nejaktivnější školy

První 3 školy  s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu získají poukázky v hodnotě 20 – 15 – 10 tisíc korun na nákup pomůcek pro výuku v předmětech ICT, a to ve 2 kategoriích (ZŠ a SŠ)!

Ostatní ceny do soutěže poskytuje sdružení CZ. NIC a společnosti Microsoft a GORDIC.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

Facebook KPBI