archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Sousedský festival Zažít město jinak slaví jubileum. Ortenovo náměstí, park Tusarova, Povltavská, Strossmayerovo náměstí, Šimáčkova, Šternberkova, U Akademie a U Průhonu jsou místa Prahy 7, která v sobotu 16. září 2023 oživí slavnosti Zažít město jinak. Sousedé vyslyšeli motto akce Hoďte svou ulici do gala a za pomoci spolku AutoMat se dobrovolně vrhli do organizace oslav veřejného prostoru a komunit. Přijďte je podpořit a oslavit společně 18. narozeniny Zažít město jinak. Na co se můžete těšit?

Na Sedmičce můžete Zažít město jinak na 8 místech:

Ortenovo náměstí

Akci pro celou rodinu na Ortenově náměstí pořádá spolek Sousedé z Orteňáku. Těšit se můžete na opékání buřtů, točené pivo, burčák, soutěže a aktivity pro děti, výtvarné dílny, ukázky romských a irských tanců i crossfit cvičení. A možná přijde i Alzák.

 

Park Tusarova

Do parku Tusarova si přijďte zablbnout s dětmi, poklábosit u piva, pokydat se zmrzlinou, poslechnout si pár písničkářů při open micu, zahrát pétanque nebo kuličky, zaskákat na trampolínách, zúčastnit se některého z workshopů, prohrabat se swapem a podívat se do knihkupectví, co nového vyšlo.

 

Povltavská

Program pro děti připravila Ekoškolka Rozárka nebo Mateřská škola Nad Kazankou. Těšte se na hudební produkce, loutkové představení O Malence nebo šperkařskou dílničku pro děti. Nebude chybět ani domácí občerstvení nebo stánek Kolovny.

 

Strossmayerovo náměstí

Od 13.00 do 17.30 před kostelem sv. Antonína představí své aktivity Komunita Sant’ Egidio, Fokus Praha, Medici na ulici, farnost sv. Antonína, Charita Praha – Holešovice, Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 7, Spolek Ignisio z.s., Rodinné centrum Letná, Katolická mateřská škola sv. Klimenta, Centrum LOCIKA a další organizace. Od 16.00 zahraje Slávek Klecandr a Studny samoty. V průběhu celého odpoledne bude možné se spolkem Ignisio, z.s. vystoupat na svatoantonínské věže, rozhlédnout se po okolí a vyslechnout výklad průvodců. Program pro děti a občerstvení bude zajištěno. I letos se do akce zapojí Antonínovo pekařství, ve kterém si děti mohou vlastnoručně uplést housku.

 

Šimáčkova

Svůj program ladí i Šimáčkova ulice. Vedle hlavního tématu městského zahradničení se můžete těšit třeba na taneční workshop, kapelu Foxo a skvělé občerstvení!

 

Šternberkova

Znáte londýnské Soho? Na Letné máme svoje – malé – vlastní, přijďte se přesvědčit do Šternberkovy ulice k bistru Teplá kačka. Najdete tu vše, co do něj patří: streetfoodovou asijskou kuchyni, DJ, chill out zónu s prodejem a ukázkami tvorby našich uměleckých sousedů.

 

U Akademie

V ulici U Akademie se můžete již tradičně těšit na hudbu, workshopy, taneční vystoupení v rytmu flamenca, bazar hraček nebo na stánky s pochutinami.

 

U Průhonu

Ulici U Průhonu promění sousedé v místo, kde se dá příjemně strávit sobotní odpoledne. Zváni jsou rodiče s dětmi, senioři a seniorky i náhodní kolemjdoucí. Namátkou z programu vybíráme: soutěž o nejlepší holešovickou pomazánku, vystoupení akrobatů, mrkvothon, bubnování, swap hraček, jóga pro děti.


Kompletní program najdete zde.

Iniciátorem a hlavním koordinátorem sousedských slavností Zažít město jinak je spolek AutoMat.