Sedmá městská část zahájila v roce 2016 projekt SOS WC. Připojila se k portálu veřejných toalet WC kompas a zároveň vytvořila síť ochotných provozoven, které občanům umožňují odskočit si na toaletu zdarma – přehlednou mapu si můžete stáhnout zde, nebo se pro ni zastavte v IC Milady Horákové.

Na počátku se k iniciativě městské části přidalo kolem dvaceti podniků. Postupně se připojovali další, na WC kompasu je v síti veřejně dostupných toalet zapojeno nyní zhruba 40 restaurací, kaváren a dalších soukromých provozoven, kde si lidé mohou v případě potřeby odskočit. Veřejně přístupná WC zdarma jsou k dispozici také v řadě veřejných budov (včetně radnice Prahy 7 či Polikliniky Prahy 7), v parcích a dětských hřištích.

Tuto iniciativu nejvíce oceňují rodiče s dětmi, senioři či osoby se zdravotním potížemi, ale rádi jsou i provozovatelé zapojených podniků, protože tímto způsobem získávají spokojené zákazníky. Jsme rádi, že se tato dobrá praxe již uplatňuje také na dalších místech v Praze.

Na stránkách WC kompas je možné zdarma stáhnout aplikaci pro chytré telefony, která umožňuje nalézt nejbližší dostupné WC na základě vaší polohy: www.wckompas.cz.

Zejména pro starší lidi či další občany, kteří nepoužívají chytré telefony, Praha 7 vydává papírovou mapku se sítí toalet zdarma. Mapa je ke stažení zde (poslední aktualizace srpen 2022) nebo k vyzvednutí v IC Milady Horákové.