Praha 7 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a společností Pražské služby a. s. již od roku 2016 nabízí nádoby na papír, sklo a plast k umístění přímo do jednotlivých bytových domů. Do tohoto projektu se v sedmé městské části zapojilo již 177 domů. Jejich obyvatelé díky tomu nemusí tahat pytle s tříděným odpadem ke kontejnerům v ulicích. Zapůjčení popelnic i jejich vyvážení je přitom zcela zdarma!

„Pilotní projekt třídění odpadu v domech jsme u nás zaváděli před pěti lety, dnes má již každý devátý dům v Praze 7 své nádoby na tříděný odpad. Snažíme se občany motivovat k recyklaci a chceme jim k tomu dát odpovídající podmínky. Je to důležité obzvláště v této době, kdy se tlak na kapacity veřejných kontejnerů na tříděný odpad zvyšuje, jelikož je řada lidí doma, častěji využívá různých zásilkových služeb a produkuje tak více odpadu. Často se pak kvůli tomu potýkáme s přeplňováním kontejnerů a nepořádkem v ulicích. Obracíme se proto na SVJ, družstva a majitele bytových domů, aby se připojili k těm, kteří již mají tyto problémy vyřešeny a recyklují přímo ve svém domě,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který má na starosti veřejný prostor a životní prostředí.

Zájemci o popelnice na tříděný odpad do domu – tj. oprávněné osoby v domě (majitel, předseda SVJ či BD) – se mohou obracet na oddělení péče o veřejný prostor Prahy 7 a objednat si nádoby na papír, sklo a plasty o velikosti 120 či 240 litrů. Městská část žádost následně postoupí na hlavní město a svozová společnost Pražské služby a. s. popelnice doručí přímo do domu. To vše i následný svoz odpadu je zcela zdarma. V ceně je také základní služba vynášení popelnice z domu, zde však záleží na vzdálenosti od ulice, počtu schodů a dalších okolnostech, které na místě posoudí svozová společnost. Tato služba může být ve výjimečných případech zpoplatněna.

Ještě nemáte popelnice na tříděný odpad ve svém domě? Obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu: BatekT@praha7.cz a my se o to postaráme.