Školy a školky v Praze 7 zahájí školní rok 1. 9. 2021. Všechna školská zařízení se ve spolupráci s městskou částí v těchto dnech intenzivně připravují na otevření v souladu s Manuálem MŠMT, přičemž navazují na hygienické standardy nastavené v minulém školním roce. Na základních školách proběhne dle pokynů MŠMT na počátku roku plošné preventivní testování. MČ Praha 7 opět využije systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu.

Testování a roušky v základních školách

Testování je naplánováno na první dva týdny po návratu dětí z prázdnin a je určeno pro žáky základních škol a přípravných tříd. Cílem je získat informaci o virové náloži mezi dětmi po návratu do školy a zamezit případnému vznikání ohnisek nákazy. Výhodou testování neinvazivními PCR testy ze slin jsou výrazně přesnější výsledky, šetrnější použití vůči dětem a také to, že místo tří antigenních testů, budou stačit pouze dva PCR testy.

Testování na základních školách v Praze 7 proběhne 1. 9., přičemž prvňáčci a děti v přípravných třídách budou testováni 2. 9., aby se jim nenarušoval jejich první den ve škole. Druhé testování pak proběhne pro všechny 6. 9.

Testované děti nebudou muset mít během vyučování nasazené roušky. Ochrana ústa a nosu bude v souladu s nařízením vlády v základních školách u testovaných dětí povinná pouze ve společných prostorách.

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Další opatření pro základní i mateřské školy

Na základě pokynů MŠMT vedení škol a školek v součinnosti s městskou částí připravuje již dříve zavedená opatření, jako je pravidelná dezinfekce budov, zvýšené hygienické nároky ve třídách, časté větrání apod.

Fungování všech nastavených pravidel budeme dále vyhodnocovat a v případě potřeby upravovat. Podrobné informace a instrukce vám poskytnou vaše školy či školky.

Prosíme rodiče, aby dodržovali a respektovali přijatá opatření. Děláme vše pro to, aby děti ve školách a školkách mohly zažít co nejpříjemnější a co nejméně narušovaný školní rok.

Děkujeme vám za vstřícnost a ohleduplnost a těšíme se na děti 1. září!