archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Děti ze 3. waldorfské třídy z Prahy 7 navštívily ve čtvrtek 4. dubna 2019 Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy. Sešly se zde i se starostou sedmé městské části Janem Čižinským, který jim tam přišel osobně poděkovat za to, že dokázaly pro zvířecí záchranku vybrat 90 tisíc korun. Jak se všichni na místě dozvěděli, jednalo se o největší dar, který kdy stanice obdržela.

Děti z 3. waldorfské třídy ze základní školy v Letohradské ulici uspořádaly před Vánoci v rámci projektu Zkoleduj se s týmem herců a hudebníků dva úspěšné koncerty. Vykoledovaly takřka 90 tisíc korun, které se rozhodly věnovat Záchranné stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy.

„Jsem hrdý na to, že třída naší ZŠ Letohradská, dala záchranné stanici největší dar v dějinách. Rád jsem nad koncerty, které děti připravily, přijal záštitu a také pomohl s propagací. Je třeba ocenit to, kolik píle a energie do celého projektu vložily a je úžasné, kolik peněz se jim podařilo vykoledovat. Jsou inspirací pro další následovníky,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

 Nyní na jaře, kdy se největší a nejvytíženější zvířecí záchranka v Praze ve velké míře věnuje pomoci zraněným či opuštěným mláďatům, děti přijaly pozvání podívat se, co záchranáři za obdržené prostředky pořídili.

„90 tisíc korun je největší dar, jaký jsme kdy dostali. Obzvláště teď na jaře tu máme velké množství mláďat. Mohli jsme pro ně koupit vyhřívací podložky, infralampy, klece, sušené mléko či 1000 konzerv krmiva pro ježky, kterého ježci spořádají opravdu velké množství,“ vysvětlila Zuzana Pokorná, vedoucí ošetřovatelka záchranné stanice.

Děti využily návštěvy k prohlídce celé záchranné stanice, kde se seznámili s malými ježky, slepou labutí, dravci, krkavci, vránami či osiřelými selaty divokého prasete. Velký zájem vzbudili netopýři rezaví, kteří se se svým přechodným domovem právě loučili. Ještě toho dne večer byli vypuštěni do Stromovky.

A jak děti vlastně přišly na to vykoledované peníze věnovat právě zvířecí záchrance?

„Napsali jsme na papír různé návrhy a každý mohl udělat čárku u toho, který se mu nejvíc líbí,“ prozradila osmiletá Michaela. „Dlouho to bylo nerozhodně mezi zvířátky a opuštěnými dětmi. Nakonec těsně vyhrála pomoc zvířátkům,“ doplnila její stejně stará spolužačka Rosa.