Od pondělí 17. ledna vyráží do ulic prostorné bílo-žluté vozidlo s nápisem Taxík Maxík na boku. Praha 7 společně s Charitou Holešovice zahájila zkušební provoz nové služby pro seniory a občany s hendikepem. Je vám přes 75 let nebo jste držitelem průkazu ZTP, ZTP/P anebo jste po operaci kyčle a špatně se vám chodí? Taxík Maxík vás bezpečně dopraví k lékaři, na úřad a další místa, kam budete potřebovat.

Taxík Maxík ve zkušebním režimu jezdí:

pondělí – pátek, 8:00 – 15:00 hod.

objednávky se vyřizují:

v pondělí a ve středu od 8:00 do 15:00 hod., na čísle pana řidiče Pavla Fišara:
775 550 847

Upozorňujeme, že službu Taxík Maxík nelze využít v případě, že má klient příznaky respiračního onemocnění (horečka, kašel, rýma) či jiné infekční choroby nebo byl v blízkém kontaktu s někým, komu bylo infekční onemocnění prokázáno. Zároveň není možné službu využít pro přepravu na testování nemoci COVID-19 z důvodu podezření na možný výskyt nemoci u klienta. Děkujeme za pochopení.

„Na Sedmičce děláme vše pro to, aby senioři či lidé se zdravotními potížemi bydleli doma a ne v ústavu. Máme specializované poradny, půjčujeme zdravotní pomůcky, podporujeme pečující, kteří se obětavě o své blízké starají. Ne každý, kdo je soběstačný, ale třeba se mu hůře chodí, má vždy po ruce někoho, kdo by mu pomohl s cestou k lékaři, na poštu nebo na nákup. Pro tyto případy je zde nyní Taxík Maxík, který čeká na zavolání. Přejeme šťastnou a bezpečnou cestu,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Služba Taxík Maxík je výsledkem spolupráce Prahy 7, Charity Praha – Holešovice, Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a společnosti Česká lékárna Holding, která provozuje síť lékáren Dr. Max. Nadace Charty 77 za prostředky získané prodejem produktů značky Dr. Max již šestým rokem pořizuje speciální velkoprostorové automobily, které poskytuje zapojeným městům či městským částem. Ty zároveň získávají příspěvek na rozjezd služby v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu. Na provoz Taxíka Maxíka v Praze 7 přispívá také Nadační fond Agora 7. Taxík Maxík, který doputoval na Sedmičku, je prvním vozem v tomto projektu
s ekologičtějším plug-in hybrid motorem.

„Naším partnerem pro zajištění provozu Taxíka Maxíka je Charita Holešovice, která má bohaté zkušenosti s terénními pečovatelskými a ošetřovatelskými službami. Nyní startujeme zkušební režim, ve kterém se zaměřujeme na pomoc seniorům starším 75 let, lidem s hendikepem či sousedům, kteří jsou kupříkladu po operaci a mají dočasně zhoršenou pohyblivost. Fungování této služby budeme průběžně vyhodnocovat a případně upravovat na základě zkušeností z praxe,“ řekl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.

„Děkujeme za důvěru a máme radost, že se můžeme podílet na tomto smysluplném projektu. Spoustě seniorům a zdravotně indisponovaným spoluobčanům usnadníme jejich časté strasti, jak se přepravit na různá místa. Pro řadu našich seniorů to bude konečně možnost, jak opustit zdi svého bytu a navštívit místa, na která by se jinak neměli šanci dostat. Těšíme se na realizaci projektu a setkání s lidmi, kterým touto cestou můžeme pomoci,“ řekla ředitelka Charity Praha – Holešovice Jana Fajstavrová.

Kdo může Taxíka Maxíka ve zkušebním režimu využít?

Obyvatelé Prahy 7 (bez ohledu na trvalé bydliště)

• osoby ve věku 75 a více let
  • držitelé průkazů ZTP a ZTP/P
  • osoby se zhoršenou schopností pohybu

Kam se dá jezdit a kolik to stojí?

Cesty jsou umožněny na území hl. m. Prahy. Cena je stanovena jako paušální dle tarifních zón. Platí vždy pro jednu osobu a jednu jízdu (jedním směrem).

• 40 Kč – území Prahy 7
  • 60 Kč – vnitřní Praha (MČ Praha 1 až 10, včetně MČ Praha – Troja)
  • 100 Kč – ostatní části Prahy
  • převoz jedné doprovázející osoby je zdarma

Další informace najdete v Provozním řádu služby Taxík Maxík.