Schránky důvěry zřízené MČ Praha 7 fungují v ulicích už nespočet let. Jsou využívány k anonymnímu předání různých nalezených věcí, dokladů či jiných dokumentů. Schránky jsou pravidelně kontrolovány strážníky Městské policie a jejich obsah roztříděn a předán příslušným orgánům k dalšímu vyřízení. V minulosti se s jejich pomocí realizovalo také několik anket. Aktuálně jsou dostupné na čtyřech místech v Praze 7.

Umístění schránek důvěry:

• Úřad MČ P7, nábř. Kpt. Jaroše 1000 (vstup z ulice Na Ovčinách, přízemí u výtahu)
  • Poliklinika Prahy 7, ul. Františka Křížka 683/22 (vstup z ulice Milady Horákové 683/18)
  • ZŠ Praha 7, Trojská, ulice Trojská 211/110, 171 00 Praha, Troja (na vstupní brance)
  • Komunardů 1044/23 (fasáda domu)

V areálu Pražské tržnice byla dne 20. srpna z důvodu opakovaného poškození schránka demontována trvale.

V případě nálezu rozměrnějšího předmětu nebo z jiného důvodu je také možné nalezenou věc odevzdat na adrese:

Obvodní ředitelství Městské policie Praha 7
Argentinská 1098/17