archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Šapitó Azyl78 nabídne v rámci letní scény zázemí mnoha divadlům a souborům i další živé kultuře. Na návštěvníky čekají premiéry, akrobacie, tanec, živá hudba a stanování jako žádné jiné. Slavnostní otevření je naplánováno na 25. května 2021 a plejádu představení odstartuje Kabaret Pot a Lesk v podání Cirku La Putyka a hostů v režii Rosti Nováka ml. Kompletní program kulturních akcí v šapitó Azyl78 a podrobnosti jsou k dispozici zde.

Nová letní scéna bude v provozu od května do září. Myšlenka na pořízení vlastního divadelního šapitó přišla i z důvodu plánované rekonstrukce Jatek78 v Pražské tržnici. Dočasně se do Azylu78 přesune i mnoho dalších spřátelených divadel, souborů a umělců. Herce, klauny, akrobaty, tanečníky, filmaře, muzikanty i diváky spojuje víra v to, že #kulturunezastavis!

Stan pro 500-800 diváků šili na míru zkušení cirkusoví mistři v Itálii. Jako malířské plátno jeho vnější stranu využije výtvarník Lukáš Musil a vtiskne mu svůj rukopis v podobě černých linií a symbolů. Uvnitř je šapitó černé, aby se dalo hrát i v denní době. Je umístěno v zadní, parkové části Výstaviště Praha vedle Stromovky.